Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Azt vettem észre így felnőtt...

Azt vettem észre így felnőtt koromra, hogy egyre romlik a helyesírásom. Mit lehet ez ellen tenni?

Figyelt kérdés

Úgy 5 éve fejeztem be a tanulmányaimat, tehát 5 éve dolgozom. Sajnos ez idő alatt sokat romlott a helyesírásom, és ez engem zavar.

Sajnos ennek több oka is van, egyrészt a facebook is nagyon butít, egyéb oldalak is butítanak. Plusz gyárban dolgozom, ami nem is gond, de sajnos sok az analfabéta, tanulatlan ember és ők is lehúznak. Mit lehet tenni ellene?

Egyébként javarészt az szokott a gond lenni, mely összetett szavakat írjam egybe és külön, valamint a j és ly-vel, de újabban már a toldalékokkal is meggyűlik a bajom.

Természetesen amíg tanuló voltam, nem volt rossz a helyesírásom.

Olyan jó sem ez igaz, de teljesen elfogadható. Pl ha írtam valami dolgozatot a word-ben, akkor egy oldalon alig 3-4 aláhúzás volt.

Most meg minden második mondatomban van hiba.

25/f



2021. máj. 25. 18:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Olvass sokat, és írj többet mint eddig. Nekem ez segít.
2021. máj. 25. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Az ember elfelejti egy idő után azokat a dolgokat, amik nem fontosak a mindennapi életéhez, vagy nem érdekli őt különösebben. Értem, téged ez zavar, ami becsülendő dolog, de érted.

Szerintem ha aláhúzza a word, nézd meg mindig mi a hiba, próbáld memorizálni.

Ha meg nem tudod biztosan pl egy összetett (vagy annak tűnő) szónál, hogy hogyan kell írni, nézd meg, ellenőrizd.

Itt az általad felsorolt összes kérdésre, problémára megkaphatod a választ:

[link]

2021. máj. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi.

Az a baj, így egy tanulatlan, buta, kultúrálatlan embernek érzem magam :D

2021. máj. 25. 18:55
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy-két-három hiba mindenkinek belefér, attól még nem leszel tanulatlan, buta ember, mert valamit elírsz. Én jónak gondolom a helyesírásomat (legalábbis átlag felettinek), de velem is előfordult már, hogy egy olyan szót írtam rosszul, amit egyébként le tudnék írni helyesen. Ennek az az oka, hogy gépelésnél néznem kell a billentyűzetet, és ez befolyásol, de írásban ezekre oda tudok figyelni, mert már „előre elgondolom”, hogy hogyan fogom leírni.
2021. máj. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Akkor lennél tanulatlan, buta, kulturálatlan ember, ha nem tennél ellene semmit. Téged viszont foglalkoztat a dolog, zavar és tanácsot kérsz, tehát tanulni akarsz, ez nagyon dicséretes.

Olvassál sokat, az segít!

2021. máj. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Akkor lehet, hogy én is egy kulturálatlan, buta ember vagyok, de nem vettem észre durva, zavaró helyesírási hibát a kérdésedben.

Engem pedig szoktak zavarni a helyesírási hibák, egy csomó szöveget ezek miatt „olvashatatlan”-nak bélyegzek.

A „kultúrálatlan” rövid u.

2021. máj. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem a szabályokat tanulmányozását javaslom, hanem olvasást. De nem facet meg napiszart, hanem szépirodalmat. Csak van, ami érdekel és szívesen veszed kézbe, sci-fi, Rejtő, akármi. Az olvasás automatikusan teszi helyre a helyesírást, nem kell hozzá bebiflázni a nyelvtani szabályokat. Azt mondanám, hogy (sacc/kb?) 200 könyv már egy életre sínre teszi a helyesírást. Nekem speciel halovány fingom sincs, hogy x+3 szótag esetén milyen esetben, mivel mit kell tenni, de ezt jól le tudom írni :)

És ha már ösztönösen jó a helyesírás, akkor lehet állampolgári engedetlenségként kezelni a nem tetsző megoldásokat, pl. összetett szavak esetén:)

2021. máj. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Oké, köszi.

A gond az, hogy nem nagyon szeretek olvasni. :D

Egyszer elkezdtem olvasni egy sci-fi könyvet, ami érdekelt is. A gond az, hogy túl lassú az olvasás, és nekem nagyon kevés szabadidőm van. Egy hét alatt olvastam el 30 oldalt, ami nem igazán túl jó teljesítmény, de ennyire volt időm.

Különben tetszett a könyv, de feladtam, mert egyszerűen túl sokáig tart az olvasás.

2021. máj. 25. 23:22
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem egy óra sem kell 30 oldalhoz. Ha lassan olvasol, erőltesd. Ezzel is szinten tartod a szellemi teljesítményedet.

Nekem az írásom csúnyult el, de mindig ronda volt.

2021. jún. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!