Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Egészségre milyen szinonímák...

Egészségre milyen szinonímák vannak, amik nem ennyire konkrétan fejezik ki, közhelyesen? Hasonlóak a jó közérzethez, de inkább a fizikai épségre utaljon.

Figyelt kérdés

2021. nov. 9. 16:38
1 2
 1/13 BringaManó ***** válasza:
100%
milyen mondatba/kontextusba szeretnéd?
2021. nov. 9. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Ne felejts el foglalkozni magaddal, mert az egészséged kulcsfontosságú.

( ezalatt az étkezést is beleértem, a sportolást, de ugyanúgy a mentális egészséget is, hogy ne pazarolja az idejét banális dolgokra, ami a testi épségére is kihat, viszont nem akarom az egészséget írni, mert szerintem túl klisé, meg erős)

Kifejezést is írhattok.

2021. nov. 9. 16:51
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Fizikai jólét?
2021. nov. 9. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Ez tetszik. De konyhanyelvesebben kellene.
2021. nov. 9. 17:16
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Test és lélek harmónia? Harmóniában lenni magaddal?
2021. nov. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nem ez sem megfelelő, mivel ez leginkább belső dolgokra utal. Kézzelfogható dolgokat kellene tegyen. A testi épség hasonló kifejezés, de ott másra asszociálna.
2021. nov. 9. 17:34
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Jó kondiban van.
2021. nov. 9. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Ez inkább fittségre vonatkozna.
2021. nov. 9. 17:41
 9/13 A kérdező kommentje:

Ne felejts el foglalkozni magaddal, mert a gyógyulásod kulcsfontosságú.


Eddig ezzel tudom kifejezni a legjobban.

2021. nov. 9. 17:52
 10/13 BringaManó ***** válasza:
100%

na, látod, eddig pl. nem tudtuk, hogy kifejezetten gyógyulásról van szó, azt hittem, hogy "nulláról" indulunk, vagyis az egészségnek a megőrzése fontos, nem a visszanyerése... így nehéz jó tippeket adni :-)


az eredeti "feladványra" azt mondtam volna, hogy az egészségre egészség szónál jobbat nem tudok... és kicsit csodálkozom, hogy ez a szó nem felel meg a célra... (ha egyszer pont azt szeretnéd mondani, akkor miért rossz pont azt a szót használod, ami oda való?...) inkább talán a gondolat a közhelyes (mármint, hogy "fő az egészség"), de ez sem baj: ha egyszer pont ezt a gyakori, de fontos és igaz mondatot szeretnéd mondani, akkor mondd azt, nem kell erőlködve mindkét szó helyett valami szinonimát keresni. vagy fogalmazd át, de akkor rendesen. :-)


na de így, hogy a gyógyulásra változott a feladvány, jöhetnek újabb ötletek, felépülés, újra talpra állás...


izgatottan várom a fejleményeket :-)

2021. nov. 9. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!