Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Helyesek így ezek a római számok?

Helyesek így ezek a római számok?

Figyelt kérdés

Nem szeretném a tipikus “a rómaiak sohasem számoltak így” dolgot. Tetováláshoz kellene, mások is csináltatnak ilyet, nem nagy ördöngősség.

26.02.1967.-XXVI.II.MCMLXVII

22.06.1963.-XXII.VI.MCMLXIII


2022. ápr. 24. 14:39
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Milyen az a tipikus „a rómaiak sohasem számoltak így” dolog?


A római számok felírása jó.

2022. ápr. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem ordongosseg, egyszeru butasag. A datumokban a honap romai szammal irasa is kb. csak Magyarorszagon szokas, az evet a romaiak ugyan tenyleg igy irtak, de a honapokat kiirtak betuvel vagy roviditve - foleg hogy a honapok kozul ugy jopar eleve egy szamnevbol alakult ki. A sorrendet se ertem: miert kell forditva irni, nap-honap-ev formatumban?


Egyebkent jo 'egyedi' tetko lesz az biztos, egy 'szeretlek mari' meg 'bun az elet' koze jol elfer.

2022. ápr. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 BringaManó ***** válasza:
69%

#0: "Nem szeretném a tipikus “a rómaiak sohasem számoltak így” dolgot."


Akkor talán ne varrass ilyet magadra... Ez a legjobb ellenszer.

2022. ápr. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

a #2 kommentelőre gondoltam a tipikus “nem így írják fel” dolog alatt. Másrészt senkinek nem tartozom magyarázattal, de semmilyen mari nincs a dologban. Alapból ha bármilyen formátumban rákeresel az interneten vagy így adják meg őket vagy a hónappal kezdve, de az év mindig hátul van.

Egyszerűen a szüleim születési dátuma akiket most veszítettem el, de nem szeretném a magyar “örökké szeretlek béla” tetoválásokat:) azért aranyos a hozzáállás, de ha nem tudod kihez és miről beszélsz inkább tartsd magadban<3

2022. ápr. 24. 15:21
 5/10 anonim ***** válasza:
70%

Sejthető volt, hogy a szüleidre vonatkozik. Fiatalon távoztak, részvétem. Az én szüleim is ebbe a korosztályba tartoznak, sajnos apukám már nem él.


Abból a szempontból fura, hogy ilyen tetoválásokat inkább a gyerekek születési dátumával szoktak csináltatni, nem a szülőkével. Szerintem lenne kreatívabb mód a megemlékezésükre, de te tudod, hogy mit választasz.

2022. ápr. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 BringaManó ***** válasza:
34%

nem tudom, hogy te hol kerestél rá "bármilyen formátumban", de az én guglimban hemzseg a magyar dátumsorrendes tetkó (is)...

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

...

2022. ápr. 24. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
55%
Horrorisztikus.
2022. ápr. 24. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
81%
Angol dátumsorrendben, híjnye de menő lesz ez a tetkó! Egyébként miért kell minidg ilyen vért hugyozósan koppintani valami idegen dolgot?
2022. ápr. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
55%
És semmi más meghittebb emléked nincs a szüleidről, mint a születésük időpontja? Valami, ami csak rájuk vonatkozik. E napon bárki születhetett (és született)
2022. ápr. 24. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Angol dátum sorrend mert jobban tetszik és mert mi is így írtuk otthon a dátumokat. Másrészt nem flancolni szeretnék a tetoválásokkal, nem is olyan helyre csináltatom ahol látszik. Csak saját magamnak fontos. Nem érdekel mások kötekedő véleménye. Addig örüljenek amíg megtehetik:) Én tudom mit jelent és nekem ez számít, nem a szomszéd fogja nézegetni hanem én
2022. ápr. 25. 05:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!