Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Mi az oka, hogy itt a GYIK-en...

Mi az oka, hogy itt a GYIK-en nem túl jó az átlag helyesírása?

Figyelt kérdés

Szankciókkal, büntetőpontokkal sújtanám a helyesírás szabályainak be nem tartását.

Mi a véleményed?



2022. ápr. 26. 23:58
A kérdező szavazást indított:
Súlyos helyesírási hibák a kérdésben vagy válaszban 2 nap teljes tiltás (facebookon is 😛)
Nem szankcionálnám
Rendszeresen hibazóknak fizetőssé tenném 1 hónapra az oldalt (facebook és instagramot is)
41 szavazat
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
85%
Pont azért, amiért például a Facebookon is; iskolázatlanság, igénytelenség.
2022. ápr. 27. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 Gugu Gabor ***** válasza:
95%
Én is az igénytelenségre szavazok, de ez inkább az internet/mobilok hatása. Gyorsan bepötyögjük a kérdést vagy választ(mobilon nem olyan nehéz félre gépelni), áttfutjuk ha ordító hiba van benne javítjuk, de szerintem sokszor úgymarad -úgyis megértik- alapon és persze azért mert macera javítgatni. Igen én is ilyen vagyok.
2022. ápr. 27. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
57%
szerintem jobb, mint az átlagnak
2022. ápr. 27. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
96%
Van egy részről a valóban rossz helyesírás, de azt is látni kell, hogy sok hiba a beviteli eszközök használatól adódik, különösen a telefonról írt válaszoknál gyakori a betűk mellé ütés (érintés), és az "okos" készülékek is sokszor kicserélik a szót, ha a kommentelő nem figyel oda, és a szó lehet helyesen van leírva, csak a szövegkörnyezetben hibás, sokszor értelmetlen.
2022. ápr. 27. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Saját magamon észreveszem, hogy pl. telefonon nem figyelek az ékezetekre, vesszőkre, elütésekre. Írom és már küldöm is be. Automatikus szövegjavítás ugyan ki van kapcsolva, így legalább nagy eltérés nincs, de az elütések rendszeresek. Ha valaki csak egy darab ilyen írásomat olvassa, biztos azt gondolja, hogy nem tudok helyesen írni. Pedig de. Én lustaságnak nevezném. De ha önkritikusabb lennék, akkor mondhatni igénytelenségnek is, bár ez elég szégyen rám nézve :(
2022. ápr. 27. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem interneten úgy alapból rossz a helyesírás
2022. ápr. 27. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
55%
Az, hogy nem doktori egy disszertációkról van szó, hanem egy internetes fórumon történő bejegyzésekről. Én sem olvasom vissza, hogy mit írtam, mielőtt elküldöm. Pedig sokszor találok hibát benne utólag.
2022. ápr. 27. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
30%
És látod, mos is ott van a hiba, pedig nem volt szándékos.
2022. ápr. 27. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
72%

A véleményem az, hogy a helyesírást nem szabályozza jogszabály. A nyelvtani szabályok az élő nyelv sajátosságait foglalja össze. Az a2+b2=c2 nem azért annyi, mert valaki ezt törvénybe foglalta.

Ma olvastam olyant is, hogy hatóságnak kellene büntetnie a helytelenül írókat. Nem itt, hanem mindenhol. Ezen a helyen meg a pontozási rendszer nem működik, mert összevissza értékelünk. Nem kellene még bonyolítani.

Én magam úgy vagyok vele, hogy nem mindegy, milyen témakörről van szó.

Senkit nem nézek le, de ha az a kérdés, hogy mivell kapájam meg a bor sót?, nem érdekel a sok hiba.

Ám ha könyvet akar kiadni, ha színész akar lenni, akkor egy vessző hiányát is kifogásolom.

2022. ápr. 27. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
81%
A válaszok értelme pont pariban van a helyesírási igénytelenséggel. Van vagy három intelligens idejáró, Chtt, Wadmalac... na jó, még biztos van négy. A többivel kapcsolatban ismét csak a humoristára tudok hivatkozni, aki arról elmélkedett, hogy az ő kiskorában voltak olyan osztálytársai, kiknek szülei nem tudtak olvasni, de azt hitte, hogy a közoktatás az elmúlt ötven évben azért fejlődést hozott, viszont szomorú tapasztalatai alapján megkérdi költői kérdésként: honnan lett itt ennyi hülye?
2022. ápr. 27. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!