Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Mit jelent mikor egy idézetben...

Mit jelent mikor egy idézetben egy szót kapcsos zárójelbe tesznek?

Figyelt kérdés

2022. máj. 5. 14:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%
Azt hiszem az a szó nem szerepel az idézetben, de kell, mert különben nem értenéd, vagy félrérthető lenne.
2022. máj. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
85%

Ez az eredeti szöveg:

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem (Ipsum has been the industry's standard) dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled.


Ha ezt idézem, akkor így helyes:

„Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem «Ipsum has been the industry's standard» dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled.”


Én ugyan kacsacsórt használtam {nem kapcsosat}, de a lényeg ez.

2022. máj. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
1. megoldása is lehet, de nem valószínű.
2022. máj. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
64%
Ahogy az 1. írta. A legtöbbször úgy találkozhatunk vele.
2022. máj. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
4. Hát én a szerkesztőségben [kemény] zárójelet látok ilyen szövegrészeknél.
2022. máj. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
89%
Kapcsos zárójellel még sosem találkoztam, nem a szögletesre gondolsz esetleg? Azt, ahogy az első is mondja, olyan esetekben szokták használni, ha kipótolják valamivel az idézetet, ami nélkül kontextus hiányában nem lenne egyértelmű a dolog.
2022. máj. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
A szöveg [magyarázó] kipótlására a szögletes zárójel használatos.
2022. máj. 5. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Ilyennel már találkoztam, hogy például a kiragadott idézet csak kis kiegészítéssel érthető, mert az adott infó az eredeti szövegnek egy másik részéből derül ki. (Csak kitalált, bla-bla példa.)

"...Gyanítható, hogy a térségben [Vas megye] található források is szennyezettek..."

2022. máj. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Igen a szögletesre gondoltam, bocsánat. De így már értem. Köszi mindenkinek a válaszokat :)
2022. máj. 5. 16:15
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Előfordul még a [...] is, amikor magyarázó vagy kiegészítő mondatrészeket hagynak ki teljesen az idézetből.
2022. máj. 5. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!