Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Mit jelent a "pom" szó a...

Mit jelent a "pom" szó a Pom-Bar és Pom Sticks élelmiszerek neveiben?

Figyelt kérdés
2022. aug. 29. 13:24
1 2
 1/19 anonim válasza:
100%
Szerintem a burgonya francia nevéből, a pommes de terre-ből ered. A pommes almát jelent, viszont önmagában is szokták burgonyára érteni, és németül a sült krumpli a franciából átvett Pommes Frites.
2022. aug. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Ezen még sosem gondolkodtam, de valószínűleg ugyanarra jutottam volna, mint az első válaszoló. Így, hogy ezt olvastam, már tök kézenfekvőnek tűnik.
2022. aug. 29. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Jól mondták a többiek a "Pom" burgonyát jelent, és a fentiek nevében arra utal. Francia eredetű szó, de a németben is használják, bár ott inkább amolyan szlenges kifejezés.
2022. aug. 29. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
80%
3-as: a németben NEM sleng, hanem a sült hasábburgonya neve hivatalosan Pommes frittes
2022. aug. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
90%

4-es: nem tudom mit mondjak, szerintem elég világosan fogalmaztam először... A franciából vették át a "Pommes frittes" kifejezést a sült hasábburgonyára - stimmt.

Ahogy írtam fent is, NEM a hasábburgonyára értettem, hanem magára a krumplira, amit a németben - bármily hihetetlen is - szoktak simán "Pom"-nak mondani családi/baráti összejöveteleken.

A Kérdező a "Pom" szó eredét kérdezte a "Pom-Bär"-ből, ami egy tős-gyökeres német rágcsa. Ennél egyszerűbben nem tudom leírni...

2022. aug. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 TappancsMancs ***** válasza:

német

pommes frites - hasábburgonya

[link]


és svédül is :)

[link]


[link]

2022. aug. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!
2022. aug. 29. 15:21
 8/19 TappancsMancs ***** válasza:
49%
Német cég gyártja, úgyhogy biztos a németből ered. A többi nyelven meg vannak hasonlóságaok. És nyamm nyamm. :)
2022. aug. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 NTBS ***** válasza:
Burgonya.
2022. aug. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 TappancsMancs ***** válasza:

vagyis sültkrumpli maci :)

meg pommes frites norvégul és dánul is

2022. aug. 29. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!