Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Hogy írjuk hivatalos nyomtatvá...

Hogy írjuk hivatalos nyomtatványra azt, hogy 2000? Kétezer vagy kettőezer? A kétezer változat is elfogadható?

Figyelt kérdés

#összeg #betű #szám #nyomtvány
2022. okt. 8. 14:47
 1/7 anonim ***** válasza:
87%

Kettőezer a hivatalos.

Mivel Kétezret könnyű átírni Hétezerre :)))

2022. okt. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És ha kétezernek írom az baj, véletlenül nem figyeltem, és így írtam fel...
2022. okt. 8. 14:57
 3/7 A kérdező kommentje:
De számmal is ki lett írva
2022. okt. 8. 14:58
 4/7 BringaManó ***** válasza:
21%
Ugyanmár, nincs "hivatalos változat", semmi gond azzal
2022. okt. 9. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Célszerűbb a kettőezer, de a kétezerrel sincs baj, olyan nincs, hogy postán vagy bankban emiatt nem fogadják el a papírt. Ha meg mégis hoznának ilyen szabályt, akkor valószínűleg látványosan feltüntetnék a papíron, mert az emberek egy jó része kétezret ír, nem kettőezret.
2022. okt. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 BringaManó ***** válasza:
0%
Ráadásul ez a megoldás szembemenne azzal, amit a hartkór nyelvművelők hirdetnek – és amit így az iskolában is tanultak/tanulnak sokan –: hogy a kettő ilyen helyzetben "helytelen"... (amivel én speciel nem értek egyet, de ettől még nagy ellenkezést szülne, ha a néptől kötelezően elvárnák... szerencsére ilyenről szó sincs)
2022. okt. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Vannak, akik a k betűt olyan slendriánul írják, hogy a h-val összetéveszthető. Ők szokták a félreértések elkerülése végett (két <-> hét) máshogy írni a kettőt. Amúgy én megtanultam írni, aki olvassa, az meg tudjon olvasni... Ennyike.
2022. okt. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!