Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Picsu. Mi vaaan???

Picsu. Mi vaaan???

Figyelt kérdés

Dél Amerikában van egy hely, egy ősi város, egy település. Az a neve, hogy Machu Picchu.


Már többször megfigyeltem, hogy a narrátorok ezt a település-nevet úgy ejtik, hogy


"macsu picsu".


Pedig szerintem ez, a spanyol nyelv szabályrendszerét alapul véve, bizony


"macsu pikcsu"


lenne.


Mi az igazság? Kérdelek én! Nos?



#nyelvészet #inka #Andok #macsu #picsu #pikcsu
2022. nov. 21. 20:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
51%

Hát, valahogy így:

[link]

Kattints baloldalt a szövegmező alatt a hangszóró ikonra.

2022. nov. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Mondd te viccelsz?
2022. nov. 21. 20:35
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, az előző angol, itt a spanyol:

[link]

2022. nov. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
68%

A BBC Kiejtési Egysége szerint macsu pikcsu.

[link]

2022. nov. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Én is így gondolom.

Szomorú, hogy akad szinkronstúdió, ahol ilyesmire nem adnak, nem figyelnek eléggé.

2022. nov. 21. 21:51
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

#5, ha tudnád, hogy mi mindenre nem figyelnek oda, meg sem lepődnél. Egyszerűen nincs kapacitás minden szirszart lektoráltatni, és könnyű elsiklani dolgok felett. Például az egyik filmsorozatban 60x80-ra valahogy 48.000 jött ki, és a szinkronosok közül senkinek nem tűnt fel. Mondjuk az egyszeri TV-nézőnek sem fog nagy eséllyel feltűnni a félreszámolás, az élvezhetőség meg nem ezen múlik.


Amúgy én mindig "macsu picsu"-ként hallottam. Előfordulhat, hogy ez egyfajta "magyarítás".

2022. nov. 22. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 GLadislaus ***** válasza:

Érdekes, én is azt gondoltam, hogy "macsu pikcsu". De ezek szerint ezt az anyanyelvi beszélők sem mindig tudják.

[link]

2022. nov. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 GLadislaus ***** válasza:
Bocsánat, de így hivatkozva hoz egyéb nyelvi kiejtéseket is, de ott van a spanyol is.
2022. nov. 22. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
portugálul is? vagy ösi eredeti nyelven?
2022. nov. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Macsu Pikcsu lenne helyesen, de ennél ordenárébb hibák is vannak szinkronokban. Egy időben még gyűjtöttem is ezeket. " Ex bolygók (exo-bolygók, szuper masszív fekete lyuk (szuper tömegű)", de a kedvencem a "szerszámíj" (számszeríj helyesen). Van fent egy ismeretterjesztő, ahol benne hagyták ahogy a magyar narrátor káromkodik egy ízeset. Gondolom magára borította a kávét, vagy az ölébe ejtette az égő cigit.
2022. nov. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!