Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Nagy probléma lenne, ha a...

LeonScottKennedy kérdése:

Nagy probléma lenne, ha a párbeszédeket idézőjelekben írnám?

Figyelt kérdés
A magyar könyvszerkesztés szerintem feleslegesen túl van bonyolítva. Az angol könyvekbe idézőjelekbe teszik a párbeszédeket, ami sokkal logikusabb is, mivel beszélnek, tehát idézőjel, mintha idéznéd őket az olvasónak, valamennyire még az immerzióra is rásegít. Arról nem is beszélve, hogy helyisényesebb, mert nem kell új sorba kezdened minden dialógust. És az idézőjel után szimplán vessző, és írhatod a gondolatot tovább, nem kell gondolatjelekkel hülyéskedni. És teljesen jól átlátható, én olvastam jó néhány angol könyvet már, és sosem volt az gond, hogy nem lenne jól átlátható. Sőt, kompaktabb. És én is írnék egy könyvet, csak nem tudom, hogy mennyire lenne probléma, ha az angol szerkesztés szerint írom, vagy mindenképpen a magyar standardokkal kell? Nincs kiadó, aki elfogadná?
2022. dec. 20. 10:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha könyvet írsz elsősorban a sztorit nézik. Ha az tetszik nekik akkor tesznek ajánlatot, meg megnézetik egy emberrel aki ellenőrzi a szerkezetet meg a helyesírást illetve hogy nyelvtanilag is megfelelő-e
2022. dec. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Művészi vagy koncepcionális célból el lehet térni a központozási normáktól, de nem valószínű, hogy a kiadó osztani fogja a véleményedet, főleg ha egy nímand vagy.
2022. dec. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha a kéziratot az akadémiai szabályok szerint korrektúrázzák. Ha szeretnél ettől eltérni, akkor ezt jelezned kell.


***


Nem találsz olyan kiadót, amelyiket komolyan érdekelné a könyved. Legfeljebb beszáll a kiadásba, de a legvalószínűbb, hogy magánkiadásban tudod megjelentetni.

Hozzánk bármit hozhatsz, de névvel nem vállaljuk, és a költségek felét előre ki kell fizetned. Ha nagyon szerencsés vagy 2-3 év alatt kijössz nullára.

2022. dec. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Szerintem maradok a magyar központozásnál, én sem látom nagy esélyét, hogy bármit elérnék az angollal. Maximum az alapból minimális esélyét annak, hogy lesz kiadó, aki elfogadja, csak még minimálisabbra csökkenteném haha.

2022. dec. 20. 13:36
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

„Ha a kéziratot az akadémiai szabályok szerint korrektúrázzák. ” helyesen A kéziratot…

Átszerkesztettem, de magamat nem ellenőriztem. :-(


Olyan sokat nem oszt, nem szoroz. A tipográfiai szabályok eltérők lehetnek, de tördeltem pl. angol, német, francia könyv magyar kiadását is.

Olyant is, amit az USA-ban adtak ki eredetileg, és megjelenésében hűségesen követtük.

Hogy te miért akarsz magyar piacra idegen formavilágot, a te dolgod.

Az esélyed azért kicsi, mert befutott, népszerű írok könyvét sem lehet gazdaságosan eladni. Legalábbis nem olyan jól, mint sokan hiszik.

Ennek több oka van, de nem mennék részletekbe, mert nem része a kérdésnek.

Ismeretlen, kezdő szerző lennél, és ez komoly kockázat.

Volt olyan szerzőnk, akinek kb. 300 darab könyvéből egyet sem vett meg senki. Minket kifizetett, innen az ő dolga volt.

2022. dec. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

#5


Köszönöm ismét a választ, érdekes insightok.

Egyébként tervezem lefordíttatni a könyvet angolra. Én magam úgy írnám eleve, csak hát annyira nem jó az angol tudásom. Elég jó, de egy könyv megírásához azért nem hiszem, hogy elég lennék.

Akkor már ezzel kapcsolatos kérdés, hogyha tudsz erről valamit. Hogyha lefordíttatom valakivel a kéziratot, azt elküldhetem külföldi kiadóknak simán? Hogyha bejön (tudom, kicsi az esélye, de most tekintsünk el ettől), akkor a megbeszélések, kézirat szerkesztés, szerződéskötés meg miegyéb mind megoldhatóak online? Mármint nem kellene kiutaznom külföldre egy aláírásért, nem? Illetve jogi oldalon milyen lehetséges problémákba ütközhetek, hogyha magyar vagyok és külföldön próbálok kiadni?

2022. dec. 20. 14:01
 7/7 anonim ***** válasza:

köszi, jó ötletet adtál valamihez


egyébként 1-1 csak szirszart kiadni elég nagy szpás és cécó

2022. dec. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!