Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Az angol másodlagos idézőjelek...

Az angol másodlagos idézőjelek használata magyar nyelvben (?)

Figyelt kérdés

Mennyire elismert ezeknek a (tudtommal) nem magyar alakoknak a használata? ‘’ “”

Van valami logika, íratlan szabályzat arra, mikor használ(hat)unk ilyesmit? Mikor szoktunk használni ilyesmit?


Itt is használják például:

[link]


A magyar elsődleges és másodlagos idézőjelek ugye „” »«



2023. aug. 27. 18:14
 1/5 A kérdező kommentje:

Az angol “elsődleges” és ‘másodlagos’ idézőjel.

Talán így jobban látszik, mely karakterekre gondoltam pontosan

2023. aug. 27. 18:16
 2/5 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem normál körülmények között, vagyis magunk között senkit nem érdekel, hogyan amelsz ki valamit. Én az angol elsődlegest használom a legtöbbször, mert ez ott van egy helyen és nem kell keresgélnem az alsó változatát az angol billentyűzeten. Ahol szerepe lenne, az max az újságíróknál lehet, de azok is úgy írnak manpság, hogy tele van angol szavak magyarosított változatával az összes modern cikk. Attól nem fog senki tudni angolul, hogy így használjuk a szavakat, de menőbbnek néz ki. Vagyis már ott sincs értelme azon morfondírozni, hogy hogy is lenne helyes. De lehet, hogy ezt csak én látom így. 50/F from Liverpool (UK)
2023. aug. 27. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
71%
Ez itt jelentésjel.
2023. aug. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Az angol másodlagos idézőjelek használata magyar nyelvben (?)"

Miért használna a magyar nyelv angol idézőjeleket?...


Olvass többet mindkét nyelven, akkor majd látod, hogy mik a különbségek a központozásban.

2023. aug. 27. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 BringaManó ***** válasza:

"Talán így jobban látszik, mely karakterekre gondoltam pontosan"


nem sokkal, esetleg mondhatod így, biztos-ami-biztos: felső 6-os és 9-es, felső 66-os meg felső 99-es stb.

2023. aug. 27. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!