Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » A „netflixezik” szót nagybetűv...

A „netflixezik” szót nagybetűvel vagy kisbetűvel kell kezdeni?

Figyelt kérdés

Azt jóformán mindenki tudja, hogy melléknevek csak nagyon indokolt esetekben lehetnek nagybetűsek (pl intézmények nevei, vezetéknevek, kötőjeles formák), na de mi a helyzet az igékkel?

Az igeképző is dekapitalizációt von maga után?



2023. okt. 17. 14:23
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
20%
Kedves 10-es! Én emelt szintű nyelvtan miatt segítettem, te pedig ezáltal troll vagy. Köszönjük, lehet lelépni.
máj. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
68%
Jelentve is.
máj. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 BringaManó ***** válasza:

OK, köszönöm! Mindannyiunk élete könnyeb lesz, ha végre kiraknak innen engem, a trollt. :-)

Új korszak a GYK-n, mostantól az "emelt szintű nyelvtan" pusztítja majd az eddig is aggasztó helyesírási színvonalat...

Mindenkit üdvözlök, ha már nem találkoznánk!...

máj. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Az ember esze megáll! Jön egy „emelt szintű nyelvtanos”, magabiztosan elharsogja a téves választ, aztán amikor ellenvéleményt lát, köpködni kezd. Nem tudom, mi a rosszabb: ha bunkó vagy ha troll az illető.
máj. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 BringaManó ***** válasza:
Szerencsére jelen esetben ezek egy személybe integrálódtak, így nem fontos eldönteni. XD
máj. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!