Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Melyik forma a helyes?

Melyik forma a helyes?

Figyelt kérdés

Revenans vagy Revenáns?

Elvétve egy-egy régebbi könyvben, irományban fordult elő a Revenant (kísértet, visszatérő) magyarizált formája, viszont nem vagyok benne biztos, hogy melyik formája a helyes. Ebben kérem segítségeteket.


jan. 22. 12:23
 1/7 anonim ***** válasza:
73%
A második magyarosabbnak hangzik, de szerintem nincs ilyen szó.
jan. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

Elvileg használhatják magyarban is - de minek ezzel szenvedni?

[link]

jan. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem igazán találtam erre folyó magyar szövegben semmit. Most ránéztem az ADT-ben is, ott elég sok régi szöveg van, de egyetlen egy találatot nem találtam egyik alakra sem. Milyen szövegben találtad ezt?
jan. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
76%

Revenansra nem találtam semmit, ami magyarul lenne vagy magyar vonatkozással bírna. A következőket találtam a Revenánsra:


[link]

,," A Revenáns: nincs empátia = nincsenek érzelmek " , a Le Blog Du Cinéma oldalon ,2016. március 5(megtekintve 2020. május 10-én )"


[link]

,,Sisakot nem viselnek

ők sem hozzá, a revenánsok sem"


[link]

,,Jellemzők Revenáns, testi forma, erőszakos"

jan. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
26%

Itt Magyarországon, ebben a nyelvi környezetben egyik sem. Itt magyarul beszélnek, a nyelv kellően gazdag ahhoz, hogy a való világ minden jeleségét és dolgát kifejezze.

Vannak viszont, akik azt képzelik, idegen szavak használata helyettesíti a tudásbeli hiányosságot.

jan. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 BringaManó ***** válasza:
68%

#4: hát ezek valóban nem magyarul vannak, úgyhogy kár is volt idézni :-)

– az első egy ótvar gépi fordítás (mint – remélem – te is látod),

– a másodikban a revenáns szemmel láthatóan csak az adott sztorihoz kitalált terminus,

– a harmadik megint csak a szutyok gépi fordítás


én sem tudok erről semmit. az eredeti kérdésre visszatérve: mivel ma iolyen már nicns használatban, és a szótárakban sem találtuk, bátran írhatod úgy, ahogy a régi szövegekben találtad, vagy pedig úgy, ahogy jónak látod. :-)

jan. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
74%
Kicsit korrigálni vagyok kénytelen. Nagyon sokan vannak. Jobban belegondolva nincs ebben semmi meglepő.
jan. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!