Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » A voltakép szót miért nem...

A voltakép szót miért nem használjuk?

Figyelt kérdés
ápr. 27. 09:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

"Nagyjából 392 000 találat"

Gondolom azért, mert nem szeretik használni az emberek, vagy csak bizonyos kontextusban.

ápr. 27. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 BringaManó ***** válasza:
100%
Sokan azért nem, mert helyette a "voltaképp" szót használják (hiszen két p-vel helyes).
ápr. 27. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Tévedsz. Voltakép egy p Voltaképpen 2 p
ápr. 27. 09:36
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

De használjuk, pl. amit itt jobb oldalt látsz, az egy Volta-kép:

[link]

Igaz, hogy akkor sem pontosan úgy írjuk, ahogy te.

ápr. 27. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 BringaManó ***** válasza:
100%

#3: Ne haragudj, de erre miből jutottál?... Nyugtass meg, hogy nem az 1862-es Czuczor–Fogarasiból tanulsz helyesen írni... 😆

[link]

(bár valószínűleg nem, mert abban még a "voltaképen" is egy p volt)



mai állapot:

[link]

[link]

ápr. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 TappancsMancs ***** válasza:
100%

Szerintem is két pö 🙂


A google keresési találatok száma meg olyan hagyjuk dolog... 😉


Nálam ezt adta ki:

voltaképp

Nagyjából 96 400 találat (0,46 másodperc)


És ha valaki veszi a munkát és elkezdi végignézni a találatokat, akkor kiderül, hogy csak törtrészéről van szó a jó nagy számok mellett.


Az előbbi találatokra most leszámoltam és 149 oldalt adott ki az "Összes" menüjében. Ha hozzá vennénk külön a többi 7 menüt, akkor is csak 8 keresés lenne.

Tegyük fel minden oldalon 10-szer is szerepel a szó (ami biztosan nem igaz), és akkor az össz találatunk:

149 x 8 x 10 = 11 920


De ennyiszer biztosan nem szerepel a szó az oldalakon, hanem ennek még a felénél is kevesebbszer. 😉

ápr. 27. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Úgy szeretem azt, amikor a hiányos tudású emberek magabiztosan osztják az észt.
ápr. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 BringaManó ***** válasza:
45%
Én meg nagyon nem. (De persze értem az iróniát. 🙃 )
ápr. 27. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

De ha érted az iróniát, akkor kell frusztrálni másokat egy ellentétes értelmű válasszal? Wáááá! Menten felkötöm magam! Ennyit a gyakori kérdések közönségéről, szégyelljék magukat, gazemberek!


:->


(Aki esetleg nem érti, az az Újraindul vagy újra indul című topikban megtalálja a magyarázatot. Link:

https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__helyesiras__12638..

ápr. 28. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 BringaManó ***** válasza:
:-D Elnézést, ha bárkit megzavartam, frusztráltam, vagy akár csak elgondolkodásra bírtam bármivel kapcsolatban... Nem állt szándékomban! (De ahogy a Helyesírás topikot nézem, nemigen kell ilyesmiktől tartanom... 🙃 Töretlen a színvonal az elmúlt 10 évben, továbbra sem dúskálunk értelmes válaszokban... 😕 Jelen kérdés pedig egy "magasabb" szint: amikor már a kérdés sem túl értelmes, és a kérdező is ragaszkodik a tévedéséhez... 😟)
ápr. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!