Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Tagintézményvezető Asszony,...

Tagintézményvezető Asszony, vagy Tagintézményvezetőnő a jobb megszólításként?

Figyelt kérdés
(Bocs, nem tudtam, milyen kategóriába tegyem.)
2010. dec. 6. 15:30
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Első.
2010. dec. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Asszony mindenképpen! A -nő hozzátoldás nem működik titulusoknál. Pl a tanárnő vagy a doktornő esetében működik, mivel azok nem tituluosok. Ha mondjuk a vezetőtanár nőnemű, akkor vezetőtanár asszony lesz a megszólításban, nem vezetőtanárnő. Vagy főorvos asszony, vagy professzor asszony, vagy ilyesmi.
2010. dec. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Egyébként helyesen írtam azt egybe, hogy "tagintézményvezető"?
2010. dec. 6. 16:15
 4/9 anonim ***** válasza:

Off.

Egyszer az egyetemen egy kérvényben láttam a "Tisztelt Tanszékvezető Nő!" megszólítást. A hideg kirázott.. :S

Off vége

2010. dec. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi neked is! Így legalább tudom, hogy mások számára ez hogy hangzik. Nekem az esne rosszul, ha valaki asszonynak szólítana nő helyett - "ne öregítsen már" -, de ezek szerint az nem elég hivatalos. Köszi mindenkinek.
2010. dec. 11. 11:53
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A hat szótagos szabály miatt azt hiszem, hogy a "tagintézmény-vezető" írásmód a helyes (lásd A magyar helyesírás szabályai, tizenegyedik kiadás, 138.).
2010. dec. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! :)
2011. jan. 2. 20:43
 8/9 anonim válasza:
Szerintem aki asszony az férjezett nő. Akkor már inkább "Tisztelt Hölgyem" vagy egyszerűen "Tisztelt Tagintézmény-vezető". Nem tudhatod, hogy nem özvegy-e véletlenül, mert akkor már özvegyasszony.
2013. nov. 26. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az úr párja az asszony, de mára a legtöbb foglalkozásnév mellől kikopott a beszélt nyelvben. A képviselő, polgármester, alpolgármester, elnök, alelnök, vezérigazgató, főorvos általában asszony, de például a „mezei” orvosra már nemigen használják. Sok helyen átvette a szerepét a -nő. Levelekben viszont még tartja magát az asszony megszólítás.
2020. jún. 23. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!