Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Hol találok olyan programot,...

Hol találok olyan programot, vagy lehetőséget a neten, ahova be tudok írni egy szöveget, és szép betűkkel leírja nekem?

Figyelt kérdés
Nézegettem kalligráfiás oldalakat, de nem találok olyat, ahova beírok egy szöveget, és az adott betűk kalligráfiai megfelelőjét kiadja. Kalligráfiai "abc-t" sem találok. Tud valaki ilyen oldalt?
2010. dec. 9. 09:19
 1/3 anonim ***** válasza:
Mennyire kell szép? A Windowsban számtalan font van, köztük kalligráfiai jellegűek is, ezt pl egy Worddel vagy egy (saját magad által írt, fontokat próbálgató) html lappal simán ki tudod próbálgatni.
2010. dec. 9. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg kézírásra hasonlító betűtípus van. Tölts le párat innen, ezek ingyenesek:

[link]

Be kell rakni a fontkezelőbe (bár nem tudom, vindózos gépen van-e alapjáraton fontkezelő). Gondolom nem vagy pont grafikus, szóval nincs semmi spéci fontkezelőd, ahol aktiválni kell. Szóval ha a kiválasztott betűt beteszed a fontok közé, elméletileg működni fog bármilyen programban.

Az az egyetlen baj, hogy ezek küldöldiek, szóval nincsenek ékezetes betűk, legalábbis ő meg ű (az pedig ultragáz, ha becseréli azokat a betűket más fontra). Azt meg mégsem írhatod, hogy "De szép túsarkú cipóje van a múvésznónek"..

2010. dec. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! A word-ös megoldást találtam a legegyszerűbbnek, el is készítettem a dolgot, amihez kellett, tökjó lett! Köszönöm még egyszer! szupi ötlet! ;)
2010. dec. 11. 21:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!