Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Nyarat, vagy nyárt? Valamivel...

Nyarat, vagy nyárt? Valamivel ki kell egészítenem még a kérdést, hogy kitehessem.

Figyelt kérdés
Nem őrültem meg, tudom, hogy ha az évszakról beszélünk, akkor nyarat mondunk, de engem az érdekel, hogy ha a Szeszélyes nyár című Menzel filmről beszélek, akkor a "Láttam a Szeszélyes nyárt" a helyes, mert címről van szó, vagy pedig akkor is a nyarat ?
2011. febr. 4. 20:50
 1/7 anonim válasza:
100%
Szerintem semmilyen szabály nincs, hogy címeket nem lehet helyesírásért megváltoztatni, de nagyon egyszerű: "láttam a Szeszélyes nyár című filmet", ha nem kielégítő a válaszom. :P
2011. febr. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 tetris ***** válasza:
nyarat!!!!!! lalalalala....
2011. febr. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ez olyan mint a hó, hót vagy havat? Sárt vagy sarat? De ez nyarat lesz :)
2011. febr. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 tetris ***** válasza:

Olyan mint a sz.rt, vagy sz.rat.

Ebből meg az előző a jó. Á, ki érti ezt a magyar nyelvtant!

2011. febr. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
kedves tetris, a te példádban a szó rövid magánhangzós, azaz ékezet nélküli, vagyis ide rossz példa...
2011. febr. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
74%
Miért gondolod, hogy rövid tetrisnél a magánhangzó? :) Lehet az szárt-szárat, szórt-szórat, szúrt-szúrat is. :P
2011. febr. 4. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Nekem jobban hangzik a nyarat,havat,sarat,savat...stb.

De ez olyan :szájamat-számat... Megkérdeztem egy nyelvtan tanárnőt,és szabály nem létezik rá.Amelyik jobban szimpatikus:))

Viszont ha eszel,akkor nem azt fogod mondani,hogy: Add ide a savat,hanem: Add ide a sót...XD

Remélem hasznos volt a válaszom..:)))

2011. febr. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!