Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Angol igealakok hogyan képződnek?

Angol igealakok hogyan képződnek?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nem konkrétan ide tartozik, de nem találtam jobb kategóriát. :D Tehát azt szeretném kérdezni, h angolba van ugye a V1, V2 és V3. Pl: be was/were been. Ezek rendhagyók. És ami nem rendhagyó, azt hogy képezzük, mmint mi a V2 és V3 alakja? :) Még csak most tanulom, szal ne kövezzetek meg ^^

13/L


2011. márc. 5. 13:22
 1/6 anonim ***** válasza:

+ed


Pl. travel, travelled, travelled

2011. márc. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszönöm :) akk múlt idővel, ha nem tévedek :)
2011. márc. 5. 13:50
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A második és a harmadik alak toldaléka is -ed. A helyesírásra néhol oda kell figyelni, mert, mint az inges alakoknál, a szó végi mássalhangzók hajlamosak megkettőződni (pl. a fent említett travel), és ami e-re végződik, az csak egy d-t kap (tehát a decide-ból nem decideed lesz, hanem deciced).
2011. márc. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ahogyan előttem írják. De pl. A "travel" ige múltidejét lehet egy "l"-lel is írni, Amerikában úgy írják(azonban vannak olyanok, amiket Amerikában írnak kettővel, van erről lista, érdemes észben tartani).
2011. márc. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszi, igen ezeket ttam csak azt nem, h ez a V1, V2 ^^
2011. márc. 6. 07:15
 6/6 A kérdező kommentje:
*V3
2011. márc. 6. 07:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!