Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Mit jelent az hogy "ún. "?

Mit jelent az hogy "ún. "?

Figyelt kérdés
egyszerűen nem tudom elképzelni hogy mi ez.van amikor látok egy mondatot és a végére oda van írva ez a szó.és akkor úgy tiszta értelmetlen az egész:S
2011. máj. 8. 18:40
 1/10 anonim válasza:
100%
úgynevezett
2011. máj. 8. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%

Ez egy rövidítés. :)


ún = úgynevezett

2011. máj. 8. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszadónak.Már tudom mit jelent.
2011. máj. 8. 20:56
 4/10 anonim ***** válasza:
93%

úgynevezett


pl.: idősebb vagyok, mint az ún. Szlovákia

2011. máj. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
utolsó! ez most milyen mondat?! "Idősebb vagyok, mint az úgynevezett Szlovákia?! xD
2011. máj. 13. 17:21
 6/10 anonim ***** válasza:
70%

A komment megírásának időpontja: ma 17:21


Ezzel szerettem volna szemléltetni, hogy mit jelent az, hogy úgynevezett. Majd valaki egyszer elmagyarázza neked, hogy miért használjuk az ún. szlovákia előtt azt, hogy ún.

2011. máj. 13. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
igen, mivel létezik egy ún. Szlovákia
2011. máj. 14. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
50%
szerintem ha nem tudod mit jelent akkor ne akarj okosabb lenni annál aki tudja....
2011. máj. 14. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Skan válasza:
61%

Az ún az szerintem lehet a ti gondolkodásotok alapján az "úgynevezett" de igazából az egy Fényvisszaverő sejtréteg,ami az éjszakai állatok szemében található mint például a macska.De ez az ún csak egy rövidítés az igazi neve tapetum lucidum.Ezért fénylik a macskák szeme a sötétben mint a parázs,ennek az anyagnak köszönhetően :) remélem most már megértetted.Én véleményem szerint ez nem az úgynevezett bár ha a mai fiatalok használják :) akkor biztosan az bár gondolom akkor okosabb lettél ennyivel :)

Remélem megértetted :)

2011. okt. 8. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Előző válaszoló, nem a mai fiatalok használják ezt, régi mondákban, történetekben, irodalmi művekben is szerepel ez a rövidítés, hogy "ún". Pl. személy szerint én a nyelvtankönyvemben is többször megtalálom, pontosan ez van leírva: "Mintegy 1100 évvel ezelőtt az ún. finnugor korban az i hangnak valószínűleg volt mély párja." Remélem érted!:)
2013. dec. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!