Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Van olyan hogy múlsz? :O

TinciPocok kérdése:

Van olyan hogy múlsz? :O

Figyelt kérdés

Wolf Kati"szerelem miért múlsz?" című számában szerepel a múlsz(?) ige.Szerintetek van olyan hogy múlsz?

Mert ugye:

én-múlok

te-?? múlsz ?:O

ő-múlik.

szerintetek? :O


2011. máj. 22. 13:02
 1/8 anonim válasza:
100%

igen, van. Ebben a számban E/2-ben szólitja meg a szerelmet, és kérdezi meg "tőle", hogy miért múlik.

Miért szerinted mi lenne a helyes? Múlol? :'DDD

2011. máj. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
70%
még jo h van:D
2011. máj. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

van.

de elég ritkán szokták használni, mivel kevés az olyan élethelyzet, amikor valakivel arról beszélsz, hogy miért múlt el.. remélem ez így érthető. :d

2011. máj. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Azért ritka, mert te nem szoktál múlni. Meghalsz, megszűnsz létezni vagy mitbánom én, de nem elmúlsz. Az olyan szerintem, mintha most még lennél, később már csak egy kicsi lenne belőled, aztán végül elfogynál.

Evetke noormááliis??

2011. máj. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat.ammugy anyám mondta hogy nincs. xD
2011. máj. 22. 20:54
 6/8 anonim ***** válasza:
83%
Ha valaki tanult irodalmat az tudja hogy ez egy "költőien fogalmazott ige" Pl: Megholt azaz meghalt
2011. máj. 24. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Egyes szám, 2. személyben íródott, jelen idejű, FELSZÓLÍTÓ alak...

Másképp nem is igazán lehet ezzel felszólítani, csak így a helyes, bár tényleg nem valami jól csengő szó, lehet, csak azért, mert nem használjuk.

2011. jún. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kezdjük ott, hogy ez egy kérdés, tehát kijelentő mód.

Szerintem nem hangzik olyan hülyén csak költőti, főleg hogy nem személyhez szól.

A szerelem elmúlik, múlik- szoktuk mondani. És ő ezt a szerelmet szólítja meg. Érdekes, és amint látod ragoozható.

Szerintem a csuklik felszólító alakja értelmetlenebb téma, és kérdés :)

2011. jún. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!