Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Mikor használhatunk E/3-ban,...

Mikor használhatunk E/3-ban, felszólító módban k ragot?

Figyelt kérdés
bocs, ha nem egyértelmű a kérdés, ilyesmikre gondolok: egyék, pihenjék, írjék, történjék...van valami szabály, hogy ezeket mikor szabad használni?
2011. szept. 16. 19:31
 1/5 anonim ***** válasza:
87%
Bármelyik igénél használhatod, csak archaikusan hangzik. A hihetetlenül életszerű Szomszédokban elhangzott ez a mondat: "Kihoztam a szemetet, hogy ne büdösödjék."
2011. szept. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
65%
Az "ikes" igéknél, nem bármelyik igénél. Ha nem ikes igénél használják, az egyszerűen hiperkorrekció, de az, hogy ma már az ikes igéknél se nagyon használják, mutatja, mennyire nem fontos már ez aragozási szabály.
2011. szept. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, én mindig ezt szoktam pedig használni, ezek szerint nem ritkán helytelenül
2011. szept. 16. 20:03
 4/5 anonim ***** válasza:
89%
LEbeszélném a kérdezőt arról, hogy olyasmit állítsék, hogy mindig ezt használja, ha nem igaz. Legfeljebb gyakra. A nem ikes igéknél elég erőltetett.
2011. szept. 16. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
én csak annál szoktam hallani, hogy „nyugodjék békében”, de ott is egyre ritkábban, és nem is tudom, mennyiben minősül felszólításnak.
2011. szept. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!