Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Melyik a helyes? Illetve...

Melyik a helyes? Illetve miért használjuk mind a két szót, mikor elviekben más a jelentésük?

Figyelt kérdés

Alig várom, nagyon várom.


Az alig, az a kevésbé. És mégis szoktuk mondani, h alig várom a szalagavatót. És az meg azt jelenti, h nagyon várom, de mondhatjuk úgys, hogy nagyon várom a szalagavatót. Mindkettő ugyanazt és mégsem ugyanazt jelenti.


2011. nov. 19. 21:34
 1/2 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem az "alig várom" az "alig bírom kivárni"-ból rövidült, vagyis "már alig bírom nélküle". De csak tippelek. :)
2011. nov. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

A "nagyon várom" azt fejezi ki, hogy türelmetlen ugyan nem vagyok, de igen erősen szeretném, hogy a dolog bekövetkezzen.

Az "alig várom" pedig azt, hogy rendkívül türelmetlen vagyok, szinte azt szeretném, hogy azonnal következzen be a dolog.

Vagyis az első egy erős akarás, a második egy azonnali akarás.

2011. nov. 20. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!