Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Amikor írtok valamit, akár...

Amikor írtok valamit, akár kézzel, akár gépen odafigyelsz a helyesírásra?

Figyelt kérdés
2009. máj. 27. 13:18
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
97%
Én igen... de úgy látom, te nem teljesen. Gondolok itt a ragozásra :-)
2009. máj. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

Msn-en nem figyelek rá és nem használok ékezeteket.

Ha pl. vmilyen dokumentumot írok, akkor figyelek.

Ha ide írok, akkor is figyelni szoktam.

De használok rövidítéseket:) (Mondjuk nem ilyen kozmi, köx meg hasonlókat, mert azoktól rosszul vagyok:))

2009. máj. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
én mindig helyesen írok, kivételes alékalom ez, nem kell fikázni :P
2009. máj. 27. 21:05
 14/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem fikáztam! De ha már egy ilyen kérdést teszel fel, duplán oda kellene figyelned a helyesírásra. A helyesírás nem abban merül ki, hogy egy adott szót helyesen ír le az ember. Éppen azért tettem a végére szmájlit, hogy ne vedd bántásnak, de látom nem szereted a kritikát.
2009. máj. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

Én is "fikázni" szeretném a kérdést :P Komolyan mondom, ha helyesírás témakörben fogalmazol meg egy kérdést, igazán figyelhetnél a helyes ragozásra is.


Kérdésedre válaszolva, igen igyekszek odafigyelni arra, amit írok. Sokat fórumozok, és igen zavar a temérdek csapnivaló helyesírású ember. Ebbe természetesen beletartoznak a gépelési hibák is, mert azok szerintem igénytelenségről árulkodnak.

2009. máj. 27. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

:P

bírom a kritikát, inkább jót röhögök rajta, most nem tud semmi se felidegesíteni :D

mert nagyon boldog vagyok :)

2009. máj. 28. 13:07
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

Igen, nagyon is. Fontosnak tartom, hogy ügyeljünk a helyesírásunkra, mert ez is árulkodik személyiségünkről. Én kifejezetten rosszul vagyok, ha valakinek tele van az irománya helyesírási hibákkal.

L/14

2009. máj. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
54%
nekem függ a szituációtól :D pl ha haverral csakúgy hétköznapilag hüjülök msn-en, akkor mindent csak úgy írok ahogy kimondva hallaccik, egybeírva szavakat, letojva a "ly"-ket mega mássalhangzótörvényeket ^^ De ha valami komoly dologról beszélek vele, akkor betartom. Papíron pedig tényleg fontos.
2009. máj. 30. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim válasza:
100%
Olyan nagyon nem, mert nincsenek gondok a helyesírásommal, csak akkor gondolkodom el, ha egy szóban nem vagyok teljesen biztos.
2009. máj. 31. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim válasza:
100%
Egy éve élek Németországban,sohasem gondoltam volna, hogy valaha is el kell majd gondolkodnom szavak egybe-, vagy különírásáról...Egyébként igen, igyekszem figyelni mindenkor a helyesírásra, ezzel képet alkotsz magadról. Ami nyelvtani hiba különösen felbosszantott régen: eszeK, iszoK, deviszont (utóbbinál mindig elmondom magamban: "vagy de, vagy viszont" :)).
2009. jún. 7. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!