Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Matektanár, magyartanár,...

Matektanár, magyartanár, informatikatanár. Ez így helyes, igaz?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy a magyar tanár az magyar nemzetiségű tanárt jelent, nem pedig olyan embert, aki magyar irodalmat tanít.
2012. febr. 3. 16:34
 1/6 anonim ***** válasza:
4%

Az első kettőt biztos, hogy egybe kell írni, de az informatika tanár szerintem két szó.

Eléri a bűvös hét szótagot.

Vagy kötőjel, de nem egy szó.

2012. febr. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%

De igen, egy szó!! Ugyanis a két egyszerű szóból álló összetételeknél nincs szótagszámlálás. a szótagok számától függetlenül egybeírjuk.Pl.:közlekedésmeteorológia

Az előttem szóló tipikus példája a szabályok felületes ismeretének.De nem akarom bántani, lehet, hogy már rég tanulta.

Amúgy nyolcadikos tananyag.(Magyartanár vagyok.)

2012. febr. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
79%

Két szónál nincsen a 6 szótagos szabály (vagy ha úgy veszed, akkor 7).

Szóval egybe kell írni.



(Amúgy ha azt akarod hangsúlyozni, hogy olyan tanár, akinek valamiért nagyon matekos feje van, reálbeállítottságú, vagy hasonló, akkor a matek tanárt is lehet különírni, úgy, mint bármelyik másikat. Kicsit érdekes, szokatlan jelentést ad neki. Szóval akkor helyes, ha azt jelenti, amit ki akarsz fejezni. Legalábbis ahhoz hasonlót. Hogy mikor jelenti azt, az egy érdekes kérdés... Általában a szövegkörnyezet alapján a rossz helyesírást is fel lehet dolgozni, csak fárasztóbb.)

2012. febr. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
84%
A 2-3. válaszoló írta jól: egybe kell írni az informatikatanár szót is.
2012. febr. 4. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
76%
Kis kiegészítés. A magyar tanár magyar anyanyelvű tanárt jelent. Tehát a matektanárod is magyar tanár. Míg a magyartanár a tanított szakot jelenti.
2012. aug. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ja, bocs, nem láttam a kiegészítésedet.
2012. aug. 20. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!