Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Ha egy felnőttel és egy...

Ha egy felnőttel és egy gyerekkel beszélek egyszerre, akkor tegező, vagy magázó formát kell használni?

Figyelt kérdés
Például: nektek vagy maguknak?

2012. febr. 19. 17:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hú, ezzel én is bajban vagyok, mikor egy idegen és egy ismerős áll velem szemben. Általában magázódást használok, és mikor kimondom, hogy "önök", akkor az idegenre (felnőttre) nézek. De próbálok inkább másképp fogalmazni, ha lehet. :)
2012. febr. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem 100 %, de szerintem a magázó formát. Ugyanis azt a személyt, akivel nem vagyunk tegező viszonyban, nem tegezhetjük le önkényesen, pusztán az ilyen helyzet miatt.


Üdv. :)

2012. febr. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
De úgy meg a fiatalabbiknak lenne fura,ha lemagázom :D
2012. febr. 23. 07:34
 4/6 anonim ***** válasza:

Fura, nem fura, majd megszokja. :)


Mert a felnőttet letegezni tényleg udvariatlanság.


Viszont nagyon jó a problémamegoldó képességem: Ha többször előfordul ilyesmi, és látja, hogy zavarban vagy, akkor lehet, hogy felajánlja a tegeződést. :)))

2012. febr. 23. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Hokken válasza:
Én ezt úgy szoktam megoldani, hogy elkerülöm a helyzetet :) pl. ha kettejükről lenne szó, akkor nem azt mondom hogy "Önök", hanem pl. azt hogy mindketten, és akkor máris megoldódott a probléma :) csak gyakorolni kell, de elég választékos a magyar nyelv hogy a legtöbb ilyen szitura legyen megoldás.
2012. febr. 28. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"nem azt mondom hogy "Önök", hanem pl. azt hogy mindketten"


Na de az igét hogyan ragozod?

"Mindketten csinálnak valamit"

vagy

"Mindketten csináltok valamit" ?

:D

2012. febr. 28. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!