Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Mesztelen, kényesztet és...

Mesztelen, kényesztet és társai - zavaróak?

Figyelt kérdés

Sokan összekeverik a zöngés és zöngétlen mássalhangzókat, mint a fent említett példákban. Ezek rajtam kívül zavarnak-e még valakit?


Sajnos nem is csak például a "szerelem, szex" témakörben látni ilyet, hanem egyetemi dolgozatokban, hivatalos szövegekben..


2009. júl. 24. 11:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Engem zavarnak, de próbálok átlépni ezek felett. De néha már itt is leírom gondjaimat. A "kedvenceim": sex(gondolom nehéz kiírni egy plusz "z" betűt), "apokalipszis-al" na ez már fájt... ez egy nem régi kérdésben van így írva. De ez a zöngés-zöngétlen dolog is nagyon zavar. A kedvencem, amikor egy kérdező a tudósokat bírálta, hogy hogyan fogadhatják el a fény sebességét, erre az első szavai: "Mint tuggyuk..." ja tuggyuk. És még ők vannak felháborodva, ha szólni mer az ember!

Magyarok vagyunk, legalább a magyar nyelvet használjuk megfelelően!

2009. júl. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Engem is bosszant, mint ahogy a mostanában egyre inkább elterjedő gügyögés is (pl. hari, fogyi, tabi, üzi, de a "karifa" volt a csúcs, amit olvastam). Úgy tűnik, hogy az emberek egy része egyszerűen elfelejtette, hogyan kell írni - vagy meg se tanulták soha, de mintha még büszkék is lennének erre. Örülök, hogy nem csak én vagyok ilyen "csodabogár", akit ez zavar :)
2009. júl. 24. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem szoktam szólni értük, csak ritkán. De engem nagyon zavarnak, igen. :)
2009. júl. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
96%

Engem is nagyon zavarnak a "becézgető" szavak, például: tali(találkozás), ügyi(ügyes), tom(tudom), vok (vagyok), stb.

Az xd és a lol szavaktól pedig a falra mászok, annyira idegesÍtőek.

2009. júl. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Engem nagyon zavar, amikor egy ember nem tud helyesen írni. Véleményem szerint egy internetes fórumon a legdegradálóbb, ahol komoly véleményt akarsz nyilvánítani és rengeteg idő áll rendelkezésedre, hogy átnézd a helyesírásodat és a tördelésed.


Aztistuálomamikorazembereknemhasználnakírásjeleketéssortöréseket, ettől a falra mászok. Az egész egy ilyen egybefolyó, unalmas, félelmetes valami lesz, amit nincs sok kedvem elolvasni.


Na de ennek ellenére én is bűnös vagyok abban, hogy sokszor az angol szavak, kifejezések előbb jutnak eszembe, mint a magyar megfelelőjük, ezért sokat használom őket, vagy a latin-magyar megfelelőjüket.


A zomg, lol, satöbbi rövidítés-szlengeket meg én is használom, de kizárólag MSNen és élő szóban. Ahol azt akarom, hogy számítson a véleményem ott eszem ágában sincs és bár eleve nem vétek sok hibát (főleg typok), átfutom postolás előtt egyszer.

2009. júl. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
második! Mi az a "tabi"? :D amúgy engem is zavarnak. Nem is tudom, melyik az elkeserítőbb: az, hogy felnőtt, értelmes emberek is így írják, vagy az, hogy a fiatalok is így írják, és talán egy életre rosszul jegyzik meg....??
2009. júl. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Második vagyok: japánul zoknicipőt jelent :) , egyébként a szövegkörnyezetéből arra következtettem, hogy "tabletta". Persze lehet, hogy tévedek... Amikor sok helyen állítólag magyar mondatokban olyasmit lehet olvasni, hogy "vok", "meik", "szekszuális", meg "éc" (AIDS!), én már semmiben sem vagyok biztos.
2009. júl. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen, engem is zavar. (egyébként a tabi az tablettát jelent)
2009. júl. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Zavar, bár én inkább a j-ly kérdésre ugrok nagyon (egyre többször olvasom itt pl., hogy "megilyedtem")
2009. júl. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
100%

engem a "lessz" zavar nagyon, ezenkívül még sok van de ilyenkor persze nem jut az eszembe... :D

de amit ma láttam és nagyot szakadtam rajta az az Alexszandra volt(:

2009. júl. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!