Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Tudnátok olyan szomorú történe...

Tudnátok olyan szomorú történetet mondani amiben csak mély magánhangzó van?

Figyelt kérdés

Nem tudok semmit se írni az irodalom órára.

Egy oldalt mondott a tanár, h azt írjuk teli-.-"


2012. okt. 25. 19:24
 1/5 2xSü ***** válasza:
100%

Mély mássalhangzók: a á o ó u ú


Nem tudom, de engem megihletett a dolog. Egy oldalt nem fogok írni, de talán tudok pár mondatot, amit átvehetsz, vagy ami megihlet téged is.


Háború dúlt a folyók s tavak partján, húsz hónapja már. Bús katona húzta zsákját a porban, kardja, pajzsa oda, arcán fáradt mosoly vonult át. Már látta hazájának határát, s bár távol volt otthona, tudta, nyolc nap alatt hazatalálhat. Hatszáz napja már, hogy por s sár volt ágya, poros, sáros álmokra komor hajnalok hoztak oldást, áldást, már ha áldásnak mondható, ha a dobok harcra húznak. Tovarohanó múlt már a háború, új tavaszra új napok járnak már. „Hazám! Várlak már, s talán várva vársz magad is!” - mondta magában, mátkájára gondolt. Hogy van? Hogy múlnak napjai?…


Én a magam részéről ennyivel tudtam hozzájárulni a dologhoz. Kreatív feladat, ha úgy fogod fel, akkor jó játék.

2012. okt. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
65%

Nagyon tetszik az előző, megpróbálom ebben a stílusban folytatni.

Csak egy icipici hiba van, az utolsó szó -i betűje.


Vajon vár rá, vagy a sok-sok hónap komor magánya után más karjában találja?

Gondolkodott a katona, ahogyan bandukolt tovább. Húsz hónapja hagyta hátra hazáját, mátkáját.

Ahol volt, a halál aratott kaszájával.

Apja harcolt a fronton, golyó okozta halálát hogy mondja anyjának?

Madarak szárnyalnak magasan, hangjuk búsan szól. Vagy csak a katona hallja úgy?

Csak húzta magát tovább, húzta magával zsákját fáradtan, koszosan, át a határon. Otthon vagyok, gondolta.

2012. okt. 30. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 2xSü ***** válasza:

> Csak egy icipici hiba van, az utolsó szó -i betűje.


Ezzel vitatkoznék, mert „várva vársz magad is”-ben is van egy i betű. :-) Tehát nem egy icipici hiba van benne, hanem kettő.


A folytatás viszont első blikkre hibamentes és elnyerte a tetszésemet.

2012. okt. 30. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Köszönöm szépen.

Nagyon nehéz úgy írni, hogy ne legyen benne magas hangrendű magánhangzó.

2012. okt. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
az "i" az ingadozó, mert a régi magyar nyelvben két féle "i" volt. pl. azt mondod, hogy íjak, és nem azt, hogy íjek. ezért az i szerintem még belefér.
2012. nov. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!