Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Örömet okozok, vagy örömet...

Örömet okozok, vagy örömet szerzek?

Figyelt kérdés
2009. szept. 2. 17:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerzek!
2009. szept. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%

Okozok! :D


(Mindkettő helyes :).)

2009. szept. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Inkább szerzek.

Balesetet meg okozok...

17/L

2009. szept. 2. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Kedves második, stilisztikailag az "örömet okozni" szókapcsolat helytelen. Örömet szerzünk, balesetet okozunk. :)
2009. szept. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2009. szept. 2. 18:05
 6/12 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem az is létezik,csak másmilyen "felfogásban". Példamondatokkal megpróbálom szemléltetni,hogy mire gondolok:D

Örömet szerzek a barátomnak az ajándékkal. - örömet + szerzek

A kislányom nagy örömet okozott,amikor kimondta az anyu szót.- örömet + okoz -> de ez inkább csak amikor másról beszélünk,én magamról nem mondom,hogy 'örömet okozok neked',max. hogy 'örömet okoztam azzal,hogy..' huh na jó a végére már kicsit belezavarodtam,remélem érthető:) Bizonyos értelemben SZERINTEM az okoz szóval is kifejezhető,de az örömet szerez gyakoribb,és talán helyesebb is:)

2009. szept. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

na ezaz, végre vki mellém is áll :)

nem véletlen h azért mindnyájan sokszor hallottuk az örömöt okoz kifejezést is

2009. szept. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Köszi a lepontozást az utolsó nevében is (neki a 2.válaszért,én pedig az utolsó előtti voltam), emberek,itt senki nem hallotta még azt,hogy pl. " A rajzolás örömet okoz nekem " vagy hasonlók? Pff:D
2009. szept. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Tehát, én örömet szerzek, de más nekem örömet okoz! Igaz? Mert ha valakinek örülök, akkor ő az örömöm oka!
2009. szept. 3. 10:10
 10/12 anonim ***** válasza:
ha direkt csinálja akkor szerez, ha meg véletlenül akkor okoz. A rajzolás nem személy ezért nem tud szerezni semmit ezért csak okoz.
2009. szept. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!