Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Weöres Sándor nevét hogy kell...

Weöres Sándor nevét hogy kell ejteni?

Figyelt kérdés
Mindeki vörösnek ejti, de csak az elején van ö, utána már csak e, szóvel nem vöresnek kéne ejteni?
2013. márc. 14. 00:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
64%

"Weöres Sándor (IPA: ['vœrœ∫ '∫a:ndor];[1]"

és

"1 Weöres Sándor így ejtette ki saját nevét Cs. Szabó László interjújában, amelyet az angol rádió magyar nyelvű adása számára készítettek Londonban. Az interjú írott formában is megjelent"


Ld. itt:

[link]

2013. márc. 14. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 BringaManó ***** válasza:
93%
[Vörös]-nek, ahogy Berta is írni akarta, csak elfelejtette emberi fogyasztásra alkalmas formában is megválaszolni a kérdést. :-)
2013. márc. 16. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%

Hmm... Úgy látom, szerinted a fonetikai jelek alkalmatlanok emberi fogyasztásra; ezzel együtt a Wiki is, merthogy onnan idéztem, ugyebár... Hogy mik nem vannak... :D


Tudod, mit? Szerintem meg te csak iszonyatosan unatkozol, és beszélgetni szeretnél. :)

Merthogy a kérdező nem jelezte, hogy problémát okozna neki a válaszom, és hogy szüksége lenne legalább egy (vagy akár több) másikra. :P

2013. márc. 17. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Hát hogy őszinte legyek, elsőre nem volt világos, hogy most hogyan is kell ejteni (a fonetikus jelek felett simán átsiklottam :D), de kössz mindenkinek!
2013. márc. 17. 18:47
 5/12 BringaManó ***** válasza:

Azért ez megér egy kiadós naugyét, ugye? :-)


(Természetesen a Wiki – minden része – sem fogyasztható mindenkinek.)

2013. márc. 29. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 BringaManó ***** válasza:

Mint látom, az utolsó mondatot sikerült annyira meghökkentőre szabnom, hogy levegőt sem kap a publikum – tehát helyesen:


(Természetesen a Wiki sem fogyasztható mindenkinek, legalábbis nem minden része.)


Folytatódhat a diskurzus. :-)

2013. márc. 29. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A publikum kapott levegőt, csak nem olyan kötözködős, mint te, megvárta, hogy magadat javítsd. :P


"Folytatódhat a diskurzus. :-)"


Na, ugye? Mondtam én, hogy te csak beszélgetni akarsz... :D

2013. márc. 30. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Tehát akkor vörösnek? Ha a vitatkozás fájna, már bele haltatok volna..
2014. márc. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

:DDD

Csak látnád az összes kérdést, ahol vitatkoztunk... :D

De még mindig jobb, mintha veszekednénk, nem?

És gyakran egyetértünk. Például abban is biztosan, hogy a "belehaltatok" egybeírandó. :P


Amúgy igen, vörösnek. :)

2014. márc. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 BringaManó ***** válasza:
Abban viszont – úgy tűnik – nem értünk egyet, hogy a "még mindig jobb, mint ha veszekednénk"-ben a mint ha különírandó-e... De azért ezen sem fogunk összeveszni. ;-)
2014. márc. 24. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!