Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Létezik olyan szó hogy stabili...

Létezik olyan szó hogy stabilintácia? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Oké létezik olyan szó hogy stabilintácia csak mert én nem is hallottam róla.
2013. ápr. 5. 21:55
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem a Google nem adott ki semmit, tehát valószínűleg nem.

2013. ápr. 5. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
szerintem nem, és lebontva sem találok róla semmit
2013. ápr. 5. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Van valami szövegkörnyezet róla?
2013. ápr. 5. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én is kerestem különböző formákban, feltételezve, hogy a kérdező rosszul értett valamit. Semmi... Kár!
2013. ápr. 8. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Hat én ilyenről nem tudok...nincs...

Stabilizáció van, de stabilintácia :-?

2013. ápr. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én sem hallottam még róla...

Lehet valami szakszó (akkor nem feltétlenül található meg a neten), vagy lehet csak páran használják, mert valaki elnevezett így valamit, de amúgy nem létező szó.

Hozzánk is jött már olyan szakember, hogy totál értelmetlen szavakat mondott, aztán amikor megelégeltem, hogy szótárazgatással sem értem rákérdeztem, és akkor mondta, hogy ja azt csak ő és az apja nevezik úgy. Na mindegy....


Manapság pedig sajnos divat úgy fordítani/magyarosítani szavakat idegen nyelvekről, hogy olyan szó nem is létezik és csak az adott ember kezdi el használni. Hirtelen sajnos nem tudok példát mondani, pedig mindig fent szoktam ezeken akadni. Sok tv-műsorban is ezt csinálják.


Amúgy hol hallottad/olvastad ezt a szót? Ki mondta és mégis mivel kapcsolatban? Lehet ő is félre értette és már eleve értelmetlen dolgot mondott neked véletlenül.

2013. ápr. 11. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Némi ferdítéssel stabil Dacia-ellenességet is jelenthet :D
2013. ápr. 13. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! Én sem hallottam még róla, de valószínű hogy kitalált szó mert néhány embert megkérdeztem és ők sem hallottak olyan szóról hogy stabilintácia :)
2013. ápr. 14. 10:45

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!