Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Hogyan Elemezzem ezt a mondato...

Hogyan Elemezzem ezt a mondatot? Andi Néni remélem olyan kedves hogy nem buktat meg nyelvtanbol. Elorre is koszi a válaszokat

Figyelt kérdés
Elorre is koszi a vàlaszokat

2013. jún. 12. 14:23
1 2
 1/11 reszelo ***** válasza:
73%

Kedves Andi Néni!


Az Önnel eddig eltöltött órák alatt sajnálatos módon nem sikerült azon elenyésző tudást sem magamba szívnom, hogy legalább a kettesem biztos legyen az egyik legegyszerűbb tantárgyból. Remélem, hogy ezt beismerve sikerül az Ön szemében annyira egyenesnek tűnnöm, hogy (beleértve azt is, hogy megbuktatásom az udvarias kérésem egyértelmű elutasítását jelenti) megkímél a pótvizsgázás kellemetlen nyárfeszítő idegességétől.


Egyúttal a kérésem nyelvtani helyességéből Ön is könnyedén deriválhatja, hogy tisztában vagyok némi alapfogalommal.


Kívánok Önnek kellemes nyári szünetet.


XY



Saját vélemény: A jegyei és teljesítménye alapján kell megítélni, hogy átengedi vagy sem. Amennyiben csak a kérése miatt engedi át, úgy Ön egy gyáva tanárnő, aki nem mer konfrontálódni tanítványával vagy annak szüleivel egy hasonló kérés elutasítása miatt. Ellenben inkább felrúgja tanári hivatásának alapkövének tekintett esküjét és nem a diák hosszútávú fejlődését tartja szem előtt.


Az akinek fiatalkorban ilyen kérés alapján adnak jobb jegyet, az életében is hasonló elbánást fog várni, amit nyilván nem fog megkapni és képtelen lesz kezelni a helyzeteket.


Persze ez ki van sírkítva, de én meghúznám simán a kis g.ecit, hogy volt pofája ilyet írni.

2013. jún. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%
Na, vak vezet világtalant...
2013. jún. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
58%

Két dologra gondoltam:

1. A tanárnő azt mondta, hogy ha elemzed ezt a mondatot, akkor nem buktat meg. – Ez nem valószínű.

2. Te úgy gondolod, hogy ezzel a kis meglepetéssel annyira meghatod, hogy tényleg nem buktat meg. – Ez valószínűbb. De nem járnál jól vele.

Ha megbuktat, akkor fel kell készülnöd az augusztusi pótvizsgára, azaz be kell pótolnod az egész évben elmulasztott anyagot. Ezzel jársz jól, akármilyen hihetetlen is.


Sok sikert kívánok a felkészüléshez és a pótvizsgához. :)

2013. jún. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 BringaManó ***** válasza:

Igen, szegény elsőnek sikerült az "elemezzem"-et "értelmezzem"-nek értenie, ezzel teljesen bevitte magát az erdőbe... :-) A másodikkal egyetértek, ha erre utalt.


(Meg persze Bertával is. Vagy nem "persze", hanem "kivételesen"?... :-)

2013. jún. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én pedig arra gondoltam, hogy a kérdező azt kéri, hogy "ezt a mondatot" elemezzük.


Ha bármilyen más mondatot kért volna elemezni, akkor senkinek sem jutott volna eszébe az, hogy ő bizonyos kedvezményre számít az elbírálásnál.


Vagy én értem félre?

2013. jún. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
28%

@ Ági:


Persze, hogy más mondat esetén nem jutott volna eszünkbe. Pont ez a lényeg. Ugyanis _ilyen_ mondatot nem igazán szoktak iskolában "feladni". Nem csak a tartalma miatt; nézd meg, hogy ha tényleg elemeznéd, hogyan csinálnád... Ez nem egy iskolai példamondat.

Most eszembe jutott egy régebbi kérdés egy "humoros" tanárral kapcsolatban:

http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__egyeb-kerdesek__38..


@ BM:


Persze ÉS kivételesen. Vagy kivételesen és persze? Egyik sem hangzik jól, pedig mindkettő igaz. :D

2013. jún. 12. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem nem igy gondoltam hanem ugy hogy alany állítmágy állítmány 2 vonal alany egy. Vagy mi de azért köszi a válaszokat.
2014. jan. 5. 22:11
 8/11 anonim ***** válasza:

Kérdező, gratulálok: megnyerted a "leghosszabb idő után felbukkanó kérdező" címet. :D

(Láttam már egyet s mást itt, a GYK-n, de ilyet még nem. Majdnem 7 teljes hónap...)


Mesélj, mi lett a történet vége? Megbuktatott Andi néni? Ha igen, hogy sikerült a pótvizsgád?

Ja, és kinek az ötlete volt, hogy elemezd ezt a mondatot?

Remélem, most hamarabb jelentkezel... :P

2014. jan. 6. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nem buktatott meg kiválora átmentem.

Akkor bekerülök a ginisz rekordokba? ;)

Amugy az én ötletem volt az elemzés.Csak nyelvtanbol huztak meg a többiböl 5 os voltam. Köszi a válaszokat.

2014. jan. 7. 01:47
 10/11 BringaManó ***** válasza:
némi ellentmondást érzek feszülni a "kiválóra átmentem" meg a "nyelvtanból húztak meg" között...
2014. jan. 7. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!