Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Index.hu helyesírási hibák....

Index.hu helyesírási hibák. Senki sem ellenőrzi a cikkeket?

Figyelt kérdés

Annyira szánalmas, szinte nincs olyan cikk, amiben nem lenne helyesírási hiba. Itt van pl 2 főcím a főoldalról:

"Biztos, hogy valakik fizettek az rezsicsökkentős aláírásokért."

"Latartóztatták a trükkös bankfiók-igazgatót"


Nincs az egész indexnél egy olyan ember, akinek ez feltűnne és kijavítaná?



2013. szept. 17. 11:07
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
*ne lenne :)
2013. szept. 17. 11:09
 2/15 Antimod ***** válasza:

Ennél még durvábbak is vannak, amikor átírják a cím felét, de a toldalékok még az előzőhöz igazodva maradnak a másik felében.

A hírgyűjtő oldalakon különösen feltűnő, amikor csak a címeket látod. Nem tudom, hogy index volt-e, de láttam már olyat is, hogy "Kikaptunk a szerbektőlktől".

2013. szept. 17. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
57%

Sahos nem csak az index cikkei hemzsegnek a hibáktól.

Az ember azt hinné, hogy ilyen helyen figyelni kell az ilyesmire, különben megfedik a cikkírót vagy ilyesmi.

2013. szept. 17. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

De ha nem is figyelnek, vagy véletlenül elütnek 1-2 betűt, miért nem használnak helyesírás ellenőrzőt?

Meg számomra érthetetlen, hogy órákon át nem tűnik fel nekik, hogy egy főcímben hiba van.

2013. szept. 17. 11:37
 5/15 anonim ***** válasza:

Tévedni emberi dolog! - mondta a sün és lemászott a drótkeféről...


Murphy szerint "mindig marad egy huba".

2013. szept. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Nemrég magán az Indexen olvastam, hogy tökéletesen tisztában vannak vele, hogy hemzseg a hibáktól, de ezen eszük ágában sincs változtatni, szinte még büszkék is rá.


Szóval nagy javulás nem várható.

2013. szept. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Wadmalac ***** válasza:
58%

Ez van, ha nincs a készítés után korrektúra. Hogy ez idő, kapacitás vagy felelősségtudat hiányának kérdése, azt nem tudom.

Én eddig helyesírási hibával az indexen még nem találkoztam, de elütéssel, szerkesztési hibával sokszor.

Elnézem, mert néha én is fecslerélem a tebűket. :)

2013. szept. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Nekem is borzalmas a helyesírásom, így az annyira nem zavar, de az igen, hogy a cikkek rövidek és gyakran a cím és a szöveg között semmi összefüggés nincs.
2013. szept. 17. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
A kedves kérdező se a helyesírás bajnoka.
2013. szept. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Makoscsiga ***** válasza:
Szerintem, ha a sok nyelvtannácit igazán zavará a sok hiba, akkor már régen összedobtak volna egy magyarszakos bölcsészkislány fizetésére valót, aki átnézné a cikkek helyesírását. De láthatóan erre nincs lényeges igény. Persze van egy másik megoldás: egyszerűen ne látogasd az oldalt! Ha kellően sok nyelvtannáci hagyja el az indexet, akkor változtatni fognak. Persze az is lehet, hogy nem, mindenesetre sok picsogástól megszabdul az internet, már ez tiszta haszon. :)
2013. szept. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!