Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Melyik a helyes? (lent)

Melyik a helyes? (lent)

Figyelt kérdés
szept. 1-én , szept. 1-jén

2013. nov. 4. 23:41
 1/4 anonim ***** válasza:
A 2.: szept. 1-jén.
2013. nov. 5. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 BringaManó ***** válasza:

Csak megerősíteni tudom az iménti, kifogástalan választ! :-)


Érdekesség:

Várhatóan ez változni fog, egyszer, maaajd, ha kijön az új szabályzat:

[link]

"Változik egyes, keltezést kifejező számnevek toldalékolása is: az elsején korábban számmal csupán 1-jén alakban volt írható, ezentúl elfogadható lesz az 1-én is; az elsej(e)i pedig az eddigi 1-j(e)i mellett 1-(e)i alakban is írható lesz."


(Ez tehát MÉG nem így van, csak azért mutatom, hogy addig is szokjátok a gondolatot. :-)

2013. nov. 5. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ebben az a vicc, hogy úgy egy évtizeddel ezelőtt is az 1-én volt a helyes, aztán változtatták 1-jén re (logikusan és helyesen, hiszen: a hónap első napja, vagyis elsője --> elseje).

Most tulajdonképpen visszatérnek az ezt megelőző helyesírási változathoz.


Valamint a nyelvÁszoknak is dolgozniuk kell, no meg köll a pénz a kiadóknak és a nyomdáknak, módosítani kell a nyelvtankönyveket, nyelvkönyveket stb...

2013. nov. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 BringaManó ***** válasza:

"úgy egy évtizeddel ezelőtt is az 1-én volt a helyes"


Segíts, kérlek: hol van ez?


1984 óta nem volt változás, és a kezemben lévő 10. kiadás (tehát az aktuális, 11. kiadást megelőző szabályzat, amely 1954-ben(!) lépett hatályba) 80. oldalán ezt olvasom: "november 1-ig vagy 1-jéig".

Pontosan így van ma is.


Ne dőljünk be a fennen hirdetett tévhiteknek!

2013. nov. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!