Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Hogy vannak ezek a szóösszetét...

Hogy vannak ezek a szóösszetételek?

Figyelt kérdés

Valaki el tudja nekem magyarázni? Általános iskolában nem tanultam, de most gimiben szükségem van rá, és nem értem.

Tudtok segíteni? Mitől lesz egy szóösszetétel szerves, szervetlen, alanyos, tárgyas, jelzős, határozós?? Hogy tudom felismerni őket?



2013. dec. 11. 16:06
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
:D
2013. dec. 31. 10:40
 12/16 BringaManó ***** válasza:

nekem jó az magyarul is, direkt nem idegenesítettem :-)


egyébként meg ma pont nem alkalmazható: ma inni kell és kész, csak az utókezelés lehetséges módszereiről van értelme beszélni.



...

csak viccelek, FYI: én nem iszom sosem.

így hát sajnos sem a megelőző (preventív), sem a megutózó (posztventív?... :-) kezelés lehetőségeiről nem tudok érdemi okosságokkal szolgálni. :-)

2013. dec. 31. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

FYI: Én sem. Vagyis majdnem sosem. :D

De tavaly egyszer utána kellett néznem a "csodaszereknek", mert az egyik ismerősöm ágyhoz kötötten másnapos volt. :D

A sok folyadékra és vitaminra emlékszem, meg a friss levegőn való mozgásra, a többire nem.

(Viszont a srác azt mondta, hogy tényleg nem bír felkelni sétálni, úgyhogy abban maradtunk, hogy legalább kinyitja az ablakot... :D)

2014. jan. 6. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Már megint én. Most találtam:

[link]

:DDD

2014. jan. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 BringaManó ***** válasza:

Ezt már egyszer elküldted nemrég. Nem emlékszel?...



(;-)

2014. jan. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Áááá... Majdnem bedőltem... A kacsintós nélkül most erősen gondolkodnék. :D

Mert sajnos a memóriám már nem a régi.

És ráadásul még a memóriám sem a régi.

De a szenilitásban legalább az a jó, hogy így eldughatom majd magam elől a húsvéti tojásokat.


Apropó, gondolkodás: "Gondolkodom, tehát vagyok! - mondta a rendőr, és eltűnt."

2014. jan. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!