Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Én vagyok az egyetlen, aki...

Én vagyok az egyetlen, aki ékezetekkel ír telefonon?

Figyelt kérdés

2013. dec. 17. 22:12
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2013. dec. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
89%
Nem. De vitathatatlanul az igényes kisebbséghez tartozol. :)
2013. dec. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 piriiiiii ***** válasza:
100%
Én eleve ritkán nyúlok telefonhoz, de ha mégis, akkor én is ékezettel írok, viszont volt már szerencsém nem magyar klavos telefonhoz, ott aztán kutathattam ékezetek után... :D
2013. dec. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 piriiiiii ***** válasza:
84%
Amúgy meg hülye a kérdés, mert ha csak azt nézzük, hogy egy a hét milliárdhoz... szóval nem, nem csak Te vagy az egyetlen... :D
2013. dec. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 piriiiiii ***** válasza:
82%
(szar net...)
2013. dec. 17. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
91%

Nem.

Utálom, mert nyelvrontó a lustaság, hogy az üzenet írója nem képes azt a néhány másodpercet is arra áldozni, hogy kikeresse az ékezetes betűt.


A "tali" és hasonló rövidítésektől meg egyenesen undorodom.

2013. dec. 18. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:
Erről van szó :D
2013. dec. 18. 10:01
 8/35 Wadmalac ***** válasza:
88%

Nekem állatira nem áll rá a kezem az ékezet nélküli írásra. Meg bántja a szépérzékemet is. Egyszerűen számomra nehezebb ékezet nélkül írni.

De általában nem zavar, ha ilyet kapok.

2013. dec. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 Grielean ***** válasza:
83%

Az én régi, ezeréves Nokiámon pl nem is voltak ékezetes betűk, csak egy két különleges karakter nemzetközibb nyelvekből, pl ä, meg hasonlók. Ott aztán keresgélhetted volna az ékezetet :D

Haveromnak meg olyan van, amivel ugyan lehet ékezetet írni az sms-be, de egy ilyet egyből két karakternek számol, szóval ő meg abból a megfontolásból nem használ ékezeteket, hogy több férjen az sms-be.

Ha tudok, én is ékezettel írok, de azért sokan vannak, akik nem lusták, hanem egyszerűen nem olyan a telefonjuk.

2013. dec. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 Wadmalac ***** válasza:
89%

Motorola Defy magyar nyelv nélkül került piacra. Csak egy példa.

Ma már Kínából direktben is lehet telót rendelni magyar nyelvvel, tehát ékezetes karakteres írást tudnak azok is.

Többségében ma az ékezetet bizony simán lustaságból hagyják el az emberek.

2013. dec. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!