Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » A most már helyett most s...

A most már helyett most s márt használok "s" betűvel helyes a most már?

Figyelt kérdés
Ennyi ha nem helyes jó lesz nyelvújításnak :D

#most már
2013. dec. 20. 11:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Sokkal bonyolultabb, én még sose hallottam így senkitől... Te tényleg nyelvújítónak születtél. :)
2013. dec. 20. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
85%
Nyelvújítás helyett inkább tanuld meg kifejezni magad, mert kb 5x olvastam el, mire felfogtam, hogy te a "most már" kifejezés helyett a "most s már" szófordulatot használod. Nos egy egyáltalán nem helyes, igazából teljesen logikátlan. Ez azt jelenti, hogy "most és már". Ennek az értelme konvergál a nullához.
2013. dec. 20. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

Arról nem is beszélve, hogy (ha már helyesírás kategória) a "mostmár" vagy "most már" más jelentésű. Olvasd el a #17-es hozzászólást:

http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__helyesiras__184120..

2013. dec. 20. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
egyenlőre a de viszont sem helyes, de lesz ez még másképp....
2013. dec. 22. 17:48
 5/12 anonim ***** válasza:

1. Egyelőre az "egyelőre" még n nélkül ejtendő és írandó.

Az "egyenlőre" mást jelent.

2. A "de viszont":

[link]


A fő kérdésre: Ennek így önmagában semmi értelme (most s már); egybeírva pedig egy új szó lenne (mostsmár), de úgy sincs értelme. Szóval szerintem inkább ne csapj fel nyelvújítónak. :)

2014. jan. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

igen most hogy mondod ebben az esetben egyenlőre nem így kell írni mert nem meccsről van szó egyenlőre állnak....... de mind1 valóban hülyeség maga a kérdés is....


hogy s mint??????

2014. jan. 3. 20:59
 7/12 anonim ***** válasza:
9%
Természetesen helyes, erről bármilyen nyelvészt megkérdezhetsz, de én is meg tudom indokolni, miért (csak semmi közöm a nyelvészethez, így nem vagyok hiteles forrás :D ) Szóval: minden helyes, amit legalább egy anyanyelvi beszélő használ. A nyelvészet ugyanis leíró tudomány (megfigyeli, hogy beszélsz, és följegyzi a noteszába, hogy jé, ezt még nem is hallottam, ez új), nem pedig előíró (nem mondja meg, mi a helyes).
2014. jan. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Akokr jól vam, vérhge úgyírok ahiogy akaro.
2014. jan. 3. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 BringaManó ***** válasza:

kedves #3-as! Az a hivatkozott 17-es hozzászólás odaát nagyon nem tartozik ide, ez a "Helyesírás" kategória (tudom, hogy az a másik is – oda sem tartozik...), ide ne azt tessék megírni, hogy 100 év múlva mi lesz helyes a nagykönyv(ek) szerint, hanem hogy most mi. Vagy ha mégis, akkor tessék jelezni, hogy fantázilunk – ahogy az a #17-es is megtette szerencsére.

(Egyébként meg attól, hogy valami többféle jelentéssel bír, meg nem feltétlenül kell máshogy írni... De nem vitatom, hogy van ilyen tendencia, tehát amiket ő ír, az nem teljesen baromság, csak ne tévesszük meg vele azokat, akik arra kíváncsiak, hogy _most_ hogyan _"helyes"_ (vagyis hogyan nem fog érte fekete pontot kapni nyelvtanórán/érettségin/...).)

2014. jan. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
már végeztem mindenhol, majd esetleg egyetemen aktuális lesz, ha elkezdem.
2014. jan. 21. 12:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!