Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Nem írás, inkább tájszólás....

Nem írás, inkább tájszólás. Székesfehérváron miért beszélnek ilyen furcsán? Bútortot, pofontot, ebédezek, emlékszez?

Figyelt kérdés
Dunántúli dialektus vagy mi ez? És sok helyen hallottam ott.

2014. márc. 31. 19:57
 1/3 anonim ***** válasza:
Én lenni székesfehérvári:),de még nem halottam ezeket,esetleg a kissebbségtől akik a tört magyar beszélik.
2014. márc. 31. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Nekem is mondták már a beszédem alapján, hogy biztos fehérvári vagyok, ilyen fehérvári "tájszólásnak" számít például a /motrot/ kifejezés a /motort/ helyett, ezeket a szavakat azért használjuk így mert gyerekkorban a szülőktől is így hallottuk, így jegyeztük meg, és így épült be a beszédstílusunkba is
2014. jún. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Protonpumpa ***** válasza:
Regionális nyelvváltozat lehet. Vannak ilyenek. Tőlem egyszer egy karcagi ismerősnőm kérdezte, hogy banánt vagy banántot. Szóval lehet, hogy arrafelé is használják ezeket az alakokat.
2014. szept. 22. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!