Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Aki a törölköző szót "törülköz...

Aki a törölköző szót "törülközőnek" írja, az a töröl igét is "törül-nek" mondja?

Figyelt kérdés
2009. dec. 19. 10:26
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
55%

Ugyan a kérdésedre nem tudom a választ, én az ö betűs változatot használom. De az eszem megáll, hogy nem tudják értelmezni a kérdésed és erőltetik a saját válaszukat.

Kedves válaszolók: A KUTYÁT NEM ÉRDEKLI, MI A HELYES MAGYARUL. A kérdés arra vonatkozik, hogy van-e olyan, aki TÖRÜLKÖZIK és TÖRÖL vagy TÖRÖLKÖZIK és TÖRÜL. Értitek? Hmmm?

2009. dec. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

:)))) kOMOLYAN, CSAK MERESZTEM A SZEMEM :)

Köszi annak, aki tud olvasni, kérdést értelmezni (mellesleg nem volt túl bonyolult....), illetve normális választ adni :)

A maradék meg böngéssze csak a helyesírási szótárt, de mellette tanuljon már meg szöveget értelmezni !! :D

2009. dec. 19. 13:10
 13/21 anonim ***** válasza:
77%

Én voltam az, aki először meg merészeltem említeni, hogy a helyesírási szótárban mi a helyzet, mert a kérdésből arra következtettem, hogy a kérdező a TÖRÖLKÖZNI formát tartja helyesnek, a türölköznit pedig parasztosnak, helytelennek.


UTÁNA leírtam, hogy én hogy használom.


Mindenestre köszönöm annak, aki ezért lepontozott. Jól esett, tényleg. Szép karácsonyt kívánok neki...

2009. dec. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim válasza:
50%
Az a bajod, hogy beégtél, mert azt hitted, hogy törülközni helytelen forma. Nem értem, hogy az elsőt, aki a helyesírási szótárt említette, mi a rákért kellett lepontozni, tőle legalább tanultál valamit. A többi hülye volt, mert nem értették, hogy effektíve nem az volt a kérdésed, hogy melyik a helyes, de az első, aki megemlítette hogy mi a helyzet helyesírásilag, nem bántott téged. Igaza van, hogy szarul esett neki a lepontozás!
2009. dec. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

ŐŐŐ,nem pontoztam le senkit.

Nem sugalltam a kérdésemmel semmit.

Feltettem egy kérdést, amire választ vártam.

nem azt, hogy hogyan helyes vagy helytelen.

Semmilyen rossz szándékom nem volt vele.

Sajnálom, ha valakit megbántottam a kommentemmel.

Vannak extra érzékeny emberek is, elfelejtettem.

Az én karácsonyom boldog lesz, most lesz a kisfiam 1. karácsonya :)

Nektek is minden jót !

2009. dec. 19. 13:34
 16/21 anonim ***** válasza:
76%

Tényleg hülyék vagytok :D

A kérdés tényleg az volt, hogy aki ü-vel mondja az egyiket, azzal mondja-e a másikat is.

Én a törülközőt övel és üvel is mondom, a törölt csak törölként.

2009. dec. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim válasza:
50%
Én használom a törölközőt és a törülköző szót is,de a törül szót nem, az nekem egy kicsit a táj szólásra emlékeztet és én ritkán beszélek úgy, max, ha hülyülésből. De idegenekkel vagy hivatalnál próbálok tisztán beszélni.Írásban nem igazán szoktam ezeket a szavakat használni,mert nem írok olyan szöveget,de amúgysem figyelem, hogy mit hogyan írok(amúgy is rossz a helyes írásom, főleg ha sietek)
2009. dec. 23. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm utolsó kettő válaszolónak is !

Boldog, békés karácsonyt kívánok Mindenkinek !

Linda és a pici Peti :)

2009. dec. 23. 09:32
 19/21 anonim válasza:
50%
Én is csak gratulálni tudok annak, aki félreértelmezte a kérdést. :) Én a törölköző és a törülköző szót is használom, viszont a törül-t nem csak a törölt. :D
2009. dec. 28. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:
100%

Én már olyat is hallottam,aki tÜrÜlközőnek mondja...

És utána meg letürüli az asztalt. Bár inkább vidéken volt ez felbukkanó.

2010. jan. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!