Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Az influenza szót, hogyan...

Az influenza szót, hogyan lehet helyesen elválasztani?

Figyelt kérdés
Csak azért mert erről hatalmas viták voltak a suliban és kíváncsi lennék a szakértők véleményére is volt aki szerint nem is lehet van aki in-fluenza meg sok butaság most az igazságra lennék kíváncsi.
2009. dec. 20. 22:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%

nem vagyok "szakértő", de szerintem:


in-flu-en-za


vagy inf-lu-en-za

2009. dec. 20. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
80%
ez első elválasztás a jó
2009. dec. 20. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2009. dec. 20. 23:32
 4/12 anonim ***** válasza:
72%
IN-FLU-EN-ZA
2009. dec. 21. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
88%

És a nagy viták hevében senkinek nem jutott eszébe elővenni a helyesírási szótárt? Mert benne van a szó, az elválasztása is: inf-lu-en-za.

Nem tudom, miért volt belőle vita. Nem összetett szó, így a szokásos szabály érvényesül: ha a két szótagba kerülő magánhangzó között több mássalhangzó is szerepel, akkor a több mássalhangzóból mindig csak egy mássalhangzót viszünk át a második szótagba.

2009. dec. 21. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
53%

a FLU biztos, hogy együtt marad, mert az eleve egy angol szó, jelentése influenza.

in-flu-en-za

2009. dec. 21. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
hozzátehetek valamit? eredetileg az angolban is influenza volt, csak aztán választották le belőle a "flu" -t
2009. dec. 21. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
88%
Egy szót annyi részre lehet elválasztáskor bontani, ahány magánhangzó van benne. Az influenza helyes elválasztására a 9:33-as kommentelő tökéletes választ adott.
2009. dec. 21. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
ugyan eredetileg (latinul) összetett szó, de a magyarban az összetétel nem szétválasztható (nincs értelme magyarul annak, hogy in, sem annak, hogy fluenza), ezért egyetlen szóként kell értelmezni, és eszerint elválasztani. inf-lu-en-za
2009. dec. 21. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Nah látjátok ezért volt vita annyi lehetőség van és nem tudtuk mi a helyes.Mindenesetre köszönöm mindenkinek.

Annyira nem volt heves a vita ,hogy azért helyesírási szótárat vegyünk elő , de én nagyon kíváncsi voltam így megkérdeztem tőletek.

2009. dec. 21. 20:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!