Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » "Magyarérettségi megoldásai....

"Magyarérettségi megoldásai. " Ezt írták edulineon, de a magyar érettségit nem külön írjuk?

Figyelt kérdés
2014. máj. 5. 17:11
1 2
 1/12 BringaManó ***** válasza:
Nem.
2014. máj. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
94%

A magyartanárt, történelemtanárt sem írjuk külön. :)


A MAGYAR érettségi: magyarországi érettségi vizsgálat.


A MAGYARÉRETTSÉGI: magyar nyelv és irodalom vizsga.


:-)

2014. máj. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
utolsónak: a magyartanár kivétel e helyzetben. Szövegkörnyezettől függ. Ha azt mondod "magyartanár" akkor magyar irodalmat tanító tanárra gondolsz. Ha a nemzetiségét hangsúlyozod akkor "magyar tanár"-ként kell írni. Ez a szabály a többi nyelvi tanárra is értetendő.
2014. máj. 7. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 BringaManó ***** válasza:
És ez mitől kivétel?...
2014. máj. 8. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
Oké nemcsak a magyartanár kivétel. Lehet hogy nem világosan fogalmaztam. Ezen tanárokat kétfajta írással írjuk annak függvényében hogy mire gondolunk. De ezt már az előzőekben leírtam miben különböznek...
2014. máj. 8. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 BringaManó ***** válasza:
jó, a magyar( )érettségivel ugyanez a helyzet
2014. máj. 9. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A magyar érettségit külön kell írni, erre nem érvényes a magyartanár : magyar tanár. Ebben következetlen a helyesírási szabályzat.
2014. máj. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 BringaManó ***** válasza:

Ezt mire tetszik alapozni?


Az OH.-ban sajnos csak történelemérettségit és matematikaérettségit találtam, úgyhogy kénytelen vagyok egy ilyen linket is mutatni a teljesség kedvéért: [link] (bár ez inkább csak "tekintélyérv", hiszen nincs benne semmi olyan revelatív dolog, amit amúgy ne tudnánk: jelentéssűrítő összetétel, egybeírjuk, sima ügy).

2014. máj. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 bloodbunny ***** válasza:
Lásd még zsidótörvény-zsidó törvény, cigánygyilkos-cigány gyilkos, olaszrizling-olasz rizling, törökméz-török méz, görögtűz-görög tűz, spanyollovas-spanyol lovas.
2014. máj. 17. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Protonpumpa ***** válasza:

Mit jelent az, hogy zsidó törvény?


Na, még néhány: oroszóra – orosz óra, orosz könyv – oroszkönyv, oroszbarát – orosz barát. OH. példái, per se.

2014. szept. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!