Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Miért nem képesek az emberek...

Miért nem képesek az emberek normálisan használni a helyragot? Mi olyan nehéz abban, hogy kirakunk egy plusz betűt?

Figyelt kérdés

Például: Tegnap a moziba megnéztem X filmet Y-nal. (Ez akkor lenne helyes, ha így lenne: Tegnap elmentem a moziba Y-nal, hogy megnézzük X filmet.)


Az emberek 90-95%-a így írja, a helyes forma helyett:

Tegnap a moziban megnéztem X filmet Y-nal.


Tudom, hogy vannak ennél súlyosabb hibák is, de nekem ez mindig annyira szúrja a szemem... De az még jobban, amikor kint voltam Németországban helyett kint voltam Németbe-t mondanak/írnak... brrr....



2014. okt. 25. 11:29
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
76%
Pont most beszéltem erről a barátnőimmel. Iszonyú idegesítő, de sokakat nem tanítanak meg rá otthon. De sajnos az iskolában sem.
2014. okt. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
8%

Érdekes, én sose szoktam erre figyelni..általában úgy írok, hogy ne tűnjön furának a mondat :D Azt, hogy kint voltam Németben azért szokták mondani, mert elég sokáig tartana leírni, hogy Németországban, és tele van elgépelési lehetőségekkel is.


Amúgy én ha valakinek elmondanám, hogy moziban voltam, akkor az így történne:

Na végre, tegnap haverral megnéztem moziban a Bosszúállók 2-t.

2014. okt. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
6%
És ezt a kérdést még hányszor fogják kiírni?
2014. okt. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
Én most írtam ki először, de muszáj voltam, mert már annyira idegesített, hogy mindenhol hibásan írják (tisztelet a kivételnek).
2014. okt. 25. 13:38
 5/31 A kérdező kommentje:

"Azt, hogy kint voltam Németben azért szokták mondani, mert elég sokáig tartana leírni, hogy Németországban, és tele van elgépelési lehetőségekkel is."


sokáig tartana? Nekem a Németben leírása 3, míg a Németországban 5 másodpercbe telt! 2 másodperc! Húú, de sok idő! -.-


Elgépelési lehetőségek? Jaj, már arra is lusta vagy, hogy kijavítsd? Az igen. :D

2014. okt. 25. 13:42
 6/31 anonim ***** válasza:
82%
Az a vicces, hogy nem csak írásban, szóban is használják azt, hogy "Németbe". Szóval arra nem lehet hivatkozni, hogy "sokáig tartana". Alul műveltség, butaság, ez az egyetlen, amire gondolni tudok.
2014. okt. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:

+lustaság, nemtörődömség

Van, aki tudja, mi a helyes forma, mégsem azt használja.

2014. okt. 25. 14:40
 8/31 anonim ***** válasza:
82%

Tényleg sokadszor teszik fel ezt a kérdést, nem baj. Én sokadszor is azt mondom, hogy nyelvi igénytelenség. A legvalószínűbb sajnos az, hogy tényleg nem tudják-érzik a különbséget a -ba és a -ban között, és a többség még meg is sértődik, ha kijavítod őket. Rengeteget javítana a helyzeten, ha olvasnának az emberek (bár már ezen a téren is óvatosnak kell lenni, annyi silány, nem csupán tartalmilag, de formailag is kritikán aluli könyv van a piacon...), de persze "nincs idejük" rá.


Ócska indok azért elharapni a szavak végét, mert "túl sokáig tartana leírni", ugyan, hova siet mindenki? A halál megvár, addig pedig nyugodtan használhatja mindenki igényesen az anyanyelvét.

2014. okt. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
0%

Nem tudom nektek feltűnt-e, hogy mennyire rohan a mai világ...csak ugyanazt tudom nektek is mondani, amit a szüleimnek is mindig mondtam: ne azt nézzétek, hogy hogyan kéne valamit csinálni, hanem azt, hogy hogyan lenne célszerűbb/gyorsabb.

Nem szabad a saját időnket olyan dolgokra elpocsékolni (ha akár ez egy 5mp-es pocséklás is), amit erőfeszítések nélkül le is lehetne rövidíteni.

Már ha csak a technológiát nézitek: sehol sem az a cél, hogy az emberek dolgait megnehezítsék, vagy hogy olyan funkciókat vezessenek be, amik szándékosan húzzák az ember idejét.


Itt ne azokra gondoljatok, akik 0-24 csak annyit csinálnak, hogy felkelnek, letudják a szükségleteiket, jókat szórakoznak majd este alszanak. Itt azokra gondoljatok, akik megdolgoznak nap, mint nap a pénzükért. Ennyi könnyítést nem érdemelnek meg szerintetek, hogy leszarják azt, hogyan beszélnek, ha így is-úgy is megértik őket?


Azt aláírom, hogy a tizenévesek nem tudnak se írni, se fogalmazni. De akinek csak ennyi dolga van, hogy azon filózik, mások hogyan beszélnek, meg hogyan használnak bizonyos ragokat...hát gratulálok, hogy ennyire bejött az élet.

2014. okt. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
61%
Igazából azt kellene megérteni, hogy a nyelv él, változik, és legtöbbször egyszerűsödik. Valószínű, hogy 100 év múlva a -ban/-ben helyragot fel fogja váltani a -ba/-be, így 1 ragot két módon is fognak használni az akkori emberek.
2014. okt. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!