Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Tanulandók. Helyes ez a szó?

Tanulandók. Helyes ez a szó?

Figyelt kérdés

2014. okt. 26. 18:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Helyes.
2014. okt. 26. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 t_GaRami_a ***** válasza:
100%
Aláhúzta pirossal? Nem? Akkor helyes. Én mindig így nézem meg, ha hirtelen nem tudom.
2014. okt. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 BringaManó ***** válasza:
#2: Gratulálok. (A mikuláscsizmát aláhúzza? A zöldborsot aláhúzza? A hidegvízcsapot aláhúzza? Stb. stb. stb. ...)
2014. okt. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
A Google aláhúzása inkább a gépelési hibák javítására szolgál. A magyar nyelvtant, meg kell tanulnod,már ha magyar vagy!
2014. okt. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 BringaManó ***** válasza:
100%

LOL


(Szerintem annak a központozás is része...)

2014. okt. 28. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 t_GaRami_a ***** válasza:
Mondtam olyat, hogy nem kell megtanulni? Alapműveltség része, én tudom is, csak azt mondtam, hogy ha már leírta ezt a szót a kérdésben, akkor megnézheti, hogy kijavítja-e, és ha nem akkor helyes. Ezért fölösleges egy kérdést kiírni.
2014. okt. 28. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 BringaManó ***** válasza:
Én meg arra próbáltam utalni (a példáimmal), hogy attól, hogy valamit nem húz alá a helyesírás-ellenőrző, még nem biztos, hogy az helyes.
2014. okt. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 t_GaRami_a ***** válasza:

A mikuláscsizma helyes, a zöldborsot aláhúzza, a hidegvízcsapot aláhúzza. Egyébként miért használsz mindig zárójelet ott is, ahol nem kell? Nem teljesen értettem mit akarsz mondani. Mind a három válaszban van zárójel. (Fölöslegesen.) A kérdezőnek: [link]


Most találtam ezt az oldalt.

2014. okt. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 BringaManó ***** válasza:

Mikulás-csizma. Ha a többit kettőt aláhúzza, akkor örülök, ezek szerint túl régi a szoftverem. A Firefox pl. tényleg aláhúzza, oké.

Akkor mondok másik kettőt pótlásképpen (nem lesz nehéz :-), mondjuk *fűzfasíp és *széndioxid.

(Most már tisztességesen becsillagoztam a helytelen formákat, az előbb is így kellett volna.)

Persze mindez csak játék, valójában azt gondoltam volna, hogy senkinek nem kell bizonygatnom, hogy ha valamit nem húz alá a helyesírás-ellenőrző, attól az még nem biztos, hogy helyes (és fordítva is: amit aláhúz, az sem mindig hibás). Lehet, hogy túl nagy fába vágnám a fejszémet, ha erről akarnálak meggyőzni?...


---


Nem mindig használok zárójelet ott, ahol nem kell, de valóban gyakran. Tulajdonképpen szinte mindig ott használok, ahol nem kell, hiszen nagyon kevés helyen _kell_. A zárójelezés tipikusan egy szabadon választható dolog, így – ha megengeded – egyelőre nem hagyok föl vele. (De szólj, ha zavar! :-)


---


Mit nem értettél? Szívesen megmagyarázom (ha tudom).


---


@mta:

Örülök, hogy megtaláltad, de azért csak óvatosan: még ott sem mindig helyes a válasz...

2014. okt. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 t_GaRami_a ***** válasza:

Például az első hozzászólásodban azt hittem, arra akarsz utalni, hogy majd mindig nézegesse-e meg, hogy jó-e, de lehet én vagyok értetlen. Amit másodszor írtál, azt még mindig nem értem.


Egyébként kövezz meg, de a fűzfasíp szerintem helyes szó. Összetett szó, nem? A széndioxid tényleg helytelen, valóban előfordul, hogy nem húz alá helytelen szót.


Amúgy nem zavar, csak feltűnt, hogy sok helyre raksz zárójelet.


(Mi most tényleg ezen vitázunk?)

2014. okt. 28. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!