Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Ha kérek valamit hogy helyes?...

Ha kérek valamit hogy helyes? Add ide vagy add oda? Vagy tán mindkettő helyes?

Figyelt kérdés
2010. febr. 9. 20:02
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
87%

Add ide: nekem, nekünk.

Add oda: neki, nekik.


Szerintem. Javítsatok, ha nem jól tudom.

2010. febr. 9. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Én is így gondolom, de olyan sok helyen használják az "add oda"-t, régebb zavart, de már elfogadtam, nem használom így de nem zavar.
2010. febr. 9. 20:15
 3/17 anonim ***** válasza:
57%

Pákó is megmondta!!!!!!!!!

ADDIDEADIDIT!!!!!!!!!!

2010. febr. 9. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
87%
az add ide egy közelre mutató kapcsolat, míg az add oda egy távolra mutató. Így mivel te a saját magad közelében vagy nem mondhatod, hogy távolba mutatsz. Szóval ezért add ide nekem.
2010. febr. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
54%
Elvben valóban ha nekem, akkor ide, de a különbség olyan minimális, és a megértést nem zavarja, hogy szerintem ilyenkor, főleg beszélt nyelvben (ami az írottnál mindig kötetlenebb) nincs értelme belekötni.
2010. febr. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
82%

Hát lehet, hogy nem érdemes belekötni, de engem zavar, hogyha valaki harmadik személyben beszél magáról.


Add ide nekem: egyes szám első személy

Add oda neki: egyes szám harmadik személy

2010. febr. 9. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
89%
add ide, ha te kérsz valamit, add oda, ha kéred, hogy valaki másnak adjanak valamit
2010. febr. 9. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
40%

aki ugyanazt írta mint az előző azzal egyet értek.


és azt utálom mikor valaki az ezzel, azzal szavak helyett azt írja, hogy evvel, avval...

2010. febr. 10. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Pedig az evvel és avval még elvileg is helyes... :)

[link]

Lásd a táblázatban a jelölt előreható és a jelölt hátraható eseteket. Az ez+vel kapcsolata mindkettő tud lenni, így evvel és ezzel is lehet.

2010. febr. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Szerintem mindkettő helyes, ez is olyan lehet, mint az ezzel-evvel vagy jösztök-jöttök. Tájegységenként máshogy használják, mindenkinek furán hangzik a másik, de mindkettő helyes.
2010. febr. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!