Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Hogyha egy szakdolgozatban...

Hogyha egy szakdolgozatban többször meg szeretném említeni Kőrösi Csoma Sándor nevét, akkor ki kell írni mindig, vagy Kőrösi Csomának, Kőrösinek, vagy Csomának rövidítsem?

Figyelt kérdés

2015. márc. 22. 23:51
 1/4 lencsefőzelék ***** válasza:
67%
Vagy egyszerűen csak Sanyinak, esetleg Sanyának.
2015. márc. 23. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
93%
Körül is írhatod, hogy "a híres magyar utazó", "keletkutató" stb. Ha csak vezetéknévvel akarsz rá utalni, akkor a teljes vezetéknevét használd, vagyis Kőrösi Csoma. De ez nekem nem igazán tetszik így. A legjobb szerintem körülírni.
2015. márc. 23. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, a szakon mindg Csomának hívjuk, és már kezdtem nagyon természetesnek venni.
2015. márc. 25. 14:22
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát szerintem nincs modorosabb, mint ezek az izzadtságszagú, idegesítő körülírások, "a francia főváros", írja sok mindenki, mert fél szerencsétlen kétszer is leírni egy bekezdésen belül, hogy Párizs.


Persze értem én, hogy hétévesen a szóismétlést kész más létsíkról betört démonként festi le mindenkinek a tanító néni, de szegény tanító nénik általában nem a nyelvileg legkiműveltebb honfitársaink közül kerülnek ki, ideje lenne elfelejteni azt a sok hülyeséget, amivel megtömték az emberek fejét.


Itt egy nagyszerű cikk a szóismétlésről, ha valakit érdekel:


[link]

2015. márc. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!