Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Hogyan fogalmazzam meg ezt a...

Hogyan fogalmazzam meg ezt a mondatot?

Figyelt kérdés

Valami irodalmira gondoltam.

Ilyesmire gondoltam: A lány arcára (ide kéne a segítség)...ült ki.

Azt szeretném megfogalmazni, hogy nevetni szeretett volna, de visszatartotta.



2015. ápr. 7. 11:31
 1/4 Csicsky ***** válasza:
100%

A lány arcára enyhe vigyor ült ki.


Innen vettem a „mintát“:


Nevetett fel, majd végigpásztázta a sebesültekkel teli kikötőt és a fejét megrázva pörgetni kezdte botját. Beszélgetésük egy ágyúdörrenés szakította meg ezután. Egy hajó közeledett a sziget felé. A kikötőőr arcára enyhe vigyor ült ki, mivel már csak egy kalózcsapat hiányzott a meghívottak közül. Azonban mikor a lövedék a számára kedves faviskót robbantotta fel, homlokán kidagadtak az erek és ökle összeszorult.


Jobb megoldást sajnos nem találtam.

2015. ápr. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Végül én is kitaláltam egyet.


Ezt hallván lány arcára egyszerre a döbbenet és a nevetés visszatartásától való szenvedés ült ki.

2015. ápr. 7. 20:20
 3/4 TappancsMancs ***** válasza:
100%

"Ezt hallván lány arcára egyszerre a döbbenet és a nevetés visszatartásától való szenvedés ült ki."


(szerintem a nevetés visszatartása nem igazán szenvedés, fura így)

(a 'hallván' nagyon szépirodalmi, ha nem erről van szó én átírnám, nehogy túl előkelősködő legyen)

(egyszerre a döbbenet és a nevetés visszafogása nem tűnik túl reálisnak, inkább sorrendbe állítanám, hogy ne csak érdekesen hangozzon hanem hordozzon valóságtartalmat is)


Persze nem tudom így mi van előtte és utána:



Ezt hallva a lány arcára kiült a döbbenet majd a visszafogott nevetés.


Ezt hallva a lány döbbenten nézett és látszott visszafogja nevetését.


Ezt hallva a lány megdöbbent majd egy pillanat múlva már visszafogta nevetését.

2015. ápr. 7. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 TappancsMancs ***** válasza:
100%

Ezt hallva a lány arcára először kiült a döbbenet, majd látva a helyzet komikumát egy pillanat múlva már visszafogta nevetését. De nem szólt semmit, nem akarta megsérteni.


(a helyzetet jó lenne ismerni hozzá)

2015. ápr. 7. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!