Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Miért mondjuk, hogy "Magyarors...

Miért mondjuk, hogy "MagyarországRÓL jöttem", holott az összes többi országnál "-ból" a vége?

Figyelt kérdés
Németországból, Ausztriából, Angliából, Lengyelországból...

2015. ápr. 14. 22:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

A magyar nyelvben tobb a kivetel, mint a szabaly.

Ne keress benne logikat.


Pl: PecsEN, BecsBEN.

2015. ápr. 14. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Igen tudom, de a te példádnál több ilyen és több olyan van. Az enyémnél viszont ezt az egyetlen egyet találtam és gondoltam rákérdezek, hátha valaki tudja az okát :)
2015. ápr. 14. 22:44
 3/16 Vree ***** válasza:
83%

Budapestről, Miskolcról, Bécsből, Londonból.


Látod, még városok szintjén is működik. :D


Erdélyből, Alföldről.


Lám, még a korábbi területeket sem kíméljük. :I


Valamiért a -ról,-ről jelöli, hogy csak innen a szomszédból, a -ból,-ből meg, hogy a messzi idegen földről. :D

2015. ápr. 15. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
82%

[link]


Tessék, nekem modern gépem van, van rajta google is. Tök jó cucc, próbáld majd ki.

2015. ápr. 15. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez olyan hogy, hétfőN keddeN szerdáN stb stb stb. és végül vasárnap.. :D
2015. ápr. 15. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs értelme agyalni rajta, így alakult ki, ennyi. Ráadásul nem is egységesen mindenhol, mert pl. erdélyiek "Magyarba" szoktak jönni, és "Magyarból" szoktak visszamenni, legalábbis sokszor így láttam itteni kommentekben.


Meg eszembe jutott, hogy valaki "fel-/beköltözik faluRÓL (vagy vidékről) a városba", mások viszont "ki-/leköltöznek a városBÓL falura/vidékre".

2015. ápr. 15. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ!

Kedves harmadik hozzászóló szerinted nem kerestem rá? Valószínűleg azért nem találtam, mert nem "országnevek helyhatározóragjai" szerint kerestem, ugyanis épp nem jutott eszembe, hogy így hívják őket. Ha téged még egy ilyen kérdés is felidegesít, talán ne válaszolgass ezen a honlapon kérdésekre, ugyanis annyira tele van az enyémnél sokkal könnyebben megválaszolhatóbbakkal, hogy sajnos a hajadat fogod tépkedni tőlük (ha van egyáltalán).

2015. ápr. 15. 06:56
 8/16 A kérdező kommentje:
*negyedik
2015. ápr. 15. 06:57
 9/16 anonim ***** válasza:

Megkaptad a válaszodat, nem tudom mit idegesíted magad. És különösképpen nem tudom, miért oktatsz ki. Viszont hadd mondjam el, hogy nem szakszóra kerestem, hanem úgy kb 3-4 keresési próbálkozás után az "országok toldalékolása" kifejezést használtam. És ugye ez az, ami téged érdekelt, csak ki tudtam fejezni valamilyen értelmes nyelven, aminek nem kellett precíz szakszónak lennie.

Arra meg végképp ne adj nekem tanácsot, hogy milyen oldalt látogassak és milyet ne.

2015. ápr. 15. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
64%

Jajj #4,


azzal a flegma beszolassal idehaytad a linket, amiben szinten nincs semmi konkret valasz, csak ugyanaz, amit masok is irtad itt, hogy igy alakult ki, es kesz.


Nem veszitettunk volna semmit, ha nem kommentelsz. Max. a pokhendi stilusoat.

2015. ápr. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!