Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » El lett írva a diplomám angol...

El lett írva a diplomám angol fordítása? Mit tehetek?

Figyelt kérdés
Tegnap előtt kaptam meg a diplomámat a postán a nyelvvizsga bemutatás után. Amikor megnéztem az angol részt egyből feltűnt, hogy valószínűleg hiba van a képesítés megnevezésben. Felül helyesen írják, hogy Social SCIENCES expert, alul nagy vastag kiemelésben pedig SCIENSES szerepel. A hiba csak egy betű, de egyből értelmetlenné teszi az egészet. Mivel pontosan Angliában vagyok és élek rendkívül nagy gondot okoz ez a probléma. Az öcsém fotózta le nekem tegnap a diplomát, majd küldte nekem a képet.

#Elírt diploma
2015. ápr. 16. 14:42
 1/9 Tengor ***** válasza:
100%
Miért ide írsz és miért nem a tanulmányi osztályodnak?
2015. ápr. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Azért mert tudni szeretném mik a lehetőségeim, mielőtt velük felveszem a kapcsolatot, biztos járt már így más is. Biztosan te is tudod, hogy nagyon sok esetben próbálja meg elhárítani a problémát magáról az adott fél. Néha szeretem mások tapasztalatait is meghallgatni.
2015. ápr. 16. 14:52
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ebben az esetben szerintem elég nehéz áthárítani bárkire is a felelősséget. Én úgy gondolom, hogy a minimum, hogy adnak egy javított, helyes dokumentumot...
2015. ápr. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Tengor ***** válasza:
100%

Ez egy hivatalos okirat / annak fordítása. Nem fogja azt mondani a TO, hogy rajzold át magadnak, vagy hogy "jó az úgy is".

Valszeg kérik, hogy juttasd vissza hozzájuk, megsemmisítik és készítenek újat.

2015. ápr. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 2xSü ***** válasza:
100%

> rendkívül nagy gondot okoz ez a probléma


Azért kíváncsi lennék, hogy miféle rendkívül nagy problémákat okoz mindez. Az esetek egy részében nem is kérik be a diplomát, ha az önéletrajzodban az van írva, hogy van, akkor elhiszik. Csak nem vagy annyira hülye, hogy ekkorát blöffölj. Ha bekérik, akkor max ránéznek, hogy „na, tényleg van diplomája”. Vagy csak azért kérik be, hogy kimásolják belőle a sorszámot, stb… Esetleg ha nagyon úgy van, rápillantanak a minősítésre. Esetleg ha el is olvassák, hogy mi van írva a végzettséghez, akkor sem biztos, hogy feltűnik a félregépelés. Ha feltűnik, akkor is azért normális esetben ilyenkor az ember esetleg elmosolyodik, hogy „jé, félregépelték”, és már felejti is el az egészet. Esetleg ha nagyon kukacos, akkor megnézi fent is a szöveget. Ha nagyon bizalmatlan, akkor esetleg lecsekkolja az egyetemnél, fősulinál, hogy valóban ez egy hiteles oklevél-e, nem hamisítvány-e.


De hogy azért ne vegyenek fel, mert egy betű félre van írva az egyik helyen? Ez még mondvacsinált kifogásnak is gyenge. Ha valaki erre hivatkozva nem vesz fel, akkor valójában nem ez az oka. Sőt esetleg ha valaki mégis észreveszi a hibát, lehet ott is jól sül el, jobban fog rád emlékezni, ami lehet akár még előnyödre is.


Persze ha nagyon zavar, akkor – mondjuk fura, hogy egy diplomás ember számára ez nem nyilvánvaló – meg kell keresni a diplomát kiadó intézményt, és nekik elmondani a problémát. Ők majd megmondják, hogy mi a pontos teendő, hogy tudsz hozzájutni a javított példányhoz.

2015. ápr. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem értem igazából miért olyan érdekes, hogy mások tapasztalatait is meg szerettem volna hallgatni. Ha otthon lennék az érintett városban, akkor valószínűleg már rég a TO-n várnám a választ a pult előtt. 2000 km távolságból viszont ez nem olyan egyszerű. Azt sem mondom, hogy beküldők valakit vele csak úgy, mert 250 km-re lakok az adott várostól.
2015. ápr. 16. 15:15
 7/9 Tengor ***** válasza:
100%
Mi sem mondtunk, hogy küldj be valakit. Azt mondtuk, hogy vedd fel a kapcsolatot a TO-val.
2015. ápr. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Feccó27 ***** válasza:

Javittasd ki minnél hamarabb! Főleg ha már most gonokat okoz ez az "elfordítás"

Késöbb ha problémád lesz ebböl (pl.10 év) már nem bizti, hogy egyszerűen tudod korrigáltatni.

Gondolom fizettél a fordításért! Nem keveset. Akkor?

(megérdemled a nyugodt északákat!)



Egyébként - gratulálok a diplomádhoz!

2015. ápr. 25. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Már visszaküldtem az összes dokumentumot, várom az újat, remélem az nem lesz elíva.. Köszönöm a válaszokat :)
2015. ápr. 26. 13:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!