Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Én úgy tudom, hogy a kínai...

Én úgy tudom, hogy a kínai írás az nem betűkből áll hanem a szavakat írja le egy jelben. Akkor elméletileg ha ismeren a kínai jeleket akkor el is tudok olvasni egy kínai könyvet úgy hogy nem beszélek kínaiúl?

Figyelt kérdés
2010. márc. 16. 22:03
 1/6 anonim ***** válasza:

Amennyire én tudom a jelek inkább szótagokat jelölnek, bár minden jelnek van egy-két konkrét szó jelentése is. Gondolj csak bele, ha minden jel egy szót jelölne, akkor egy abc-nyi jellel hogyan lehetne jelölni több ezer szót?

Ez is csak úgy van, mint az orosz, ha ismered a jeleket, akkor ki tudod olvasni az írást, viszont a kiolvasott szöveghez jelentést még nem tudsz társítani.

2010. márc. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Bocs a helyesírási hibákért.
2010. márc. 16. 22:20
 3/6 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom hogy azok "csak" szótagok, mint pl.: csi, li, hen - és hasonlók. Ha aztán két megfelelő ábrát egymás mellé rajzolsz például jelentheti, hogy "hencsi". És akkor nem biztos hogy tudod, hogy mit jelent kínaiul hogy hencsi.
2010. márc. 17. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én azonban úgy tudom, hogy a kínaiban egy-egy szótag egy egy-egy szó is. És a jeleket sokszor nem is egymás mellé, hanem egymásba építik be. Jó példa erre a fa. 木 Két fa, az már liget 林, három fa az erdő 森. Tulajdonképpen el tudsz olvasni egy kínai könyvet, ha csak olvasni tanulsz meg, de olyan 20.000 jel biztos van, amik hasonlóan épülnek fel.
2010. márc. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom,hogy valóban szavak,de a szókörnyezet változtatja a jelentését.Pl a rost szó előőt van a nagy szó, akkor az kender.
2010. márc. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A kínai írás jeleinek tényleg vannak saját jelentései, nem csak szótagok, csak néhányan keverik a japánnal, ahol háromféle írás van, azok közül az egyik olyan mint a kínai, a másik kettő pedig szótagírás.

Én legalábbis így tudom.

2010. márc. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!