Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Valaki segít nekem egy picit...

Valaki segít nekem egy picit németből? Nem tudom, hogy helyesen írtam-e.

Figyelt kérdés

Heutzutage Menschen haben viele Freizeit, aber sie wissen nicht was können sie machen darunter. Nach meiner Meinung, Sport ist sehr wichtig in unser Leben, so ich kann empfehle der Ritt. Neben unsere Stadt ist eine Reitschule in xy. Hier können biede Kinder und Erwachsener reiten und unterhalten. Du kannst mit Freunden oder allein gehen und es ist nicht so teuer, etwa 5E/ Stunde. Hier sind beruhigen, leisen und befreundetem Pferden und sie sicher dich verlößlicher Ausbildung und gekonnten Lehrer.


Szóval ez lenne a szőveg, de valószínű, hogy vannak hibák benne. Ha valaki segítene, nagyon hálás lennék! Köszönöm ☺



2015. nov. 14. 13:45
 1/7 BringaManó ***** válasza:

Én nagyon gyengus vagyok németből, úgyhogy a teljes szöveghez majd mások hozzászólnak, nekem ez a rész "ütötte meg a szemem": "sie sicher dich ..."

Nem sicher_n_ lesz az?... (És abban sem vagyok biztos, hogy ezt a biztosít-ot használják-e ilyen 'nyújt' értelemben, de lehet, passz...)

2015. nov. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Lehet, igazából én sem tudom pontosan. Lássuk mások mit szólnakhozzá. De azért köszönöm ☺
2015. nov. 14. 14:21
 3/7 anonim ***** válasza:

Ez elég sok sebből vérzik, itt az én verzióm, ez sme tökéletes, de mindenesetre jobb.

Heutzutage haben Menschen viel Freizeit, aber si wissen nicht, was sie dann machen könnten. Meiner Meinung nach ist Sport sehr wichtig im unseren Leben. Ich epfehle das Ritten. Neben unserer Stadt ist eine Reiterschule / die Reiterschule xy. Hier können sowohl Kinder als auch Erwachsene reiten und sich unterhalten. Du kannst auch mit Freunden oder allein gehen, es ist nicht so teuer, es kostet zirkra 5 Euro pro Stunde. Dort gibt es ruhige und freundliche Pferden, ... na itt ez a rész érthetetlen, annyi jött le belőle, hogy az oktatókkal/kiképzőkkel kapcsolatos.

2015. nov. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) a végére azt akartam írni, hogy megbízható oktatást és szakképzett oktatókat biztosítanak. Ezt ha esetleg el tudod mondani nekem helyesen...
2015. nov. 14. 15:36
 5/7 anonim ***** válasza:

Én véleményem, az előzőhöz javításképpen:

-Meiner Meinung nach ist der Sport sehr wichtig in unserem Leben,....

-biztosít-versichern

-az első mondatban az aber helyett, lehet egy trotzdem szebb lenne

2015. nov. 14. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a Sport elé nem kell névelő, viszont a Menschen elé igen.
2015. nov. 15. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. Tényleg :)
2015. nov. 15. 11:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!