Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Mikor kell használni -j...

Mikor kell használni -j kötőhangot?

Figyelt kérdés

Eléggé tájnyelven beszélek, és nem egészen tudom megkülönböztetni, hogy mikor kell a -j. Én például így mondom:


cipőtalpa

alapja


Mindkét szó p-re végződik, és egyszer mondok j-t, egyszer nem. Ha van valamilyen szabály, akkor szíveskednétek megosztani velem? :)



2016. ápr. 30. 16:08
 1/2 BringaManó ***** válasza:

szabály az nem nagyon van, mondd, ahogy érzed :-)


(gondolhatnánk, hogy ha a p előtt mássalhangzó van, akkor.. de hát "skalpja"... vannak némi szabályszerűségek, de egyrészt ezeket nem tudom csípőből, másrészt úgyis vannak kivételek, harmadrészt nem is lenne sok értelme "bemagolni", csak a nyelvészeknek érdekesek.)

2016. máj. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! :) Hát, akkor úgy mondom, ahogy akarom, taláncsak megértik a "szép magyar" nyelvet használók is ;)
2016. máj. 3. 15:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!