Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Mondatban az "én" szó nagybetű?

Mondatban az "én" szó nagybetű?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, hogy írva, mondjuk e-mailben, vagy Facebookos beszélgetés során mondjuk egy átlagos mondatban az én kifejezés kis, vagy nagy betű.

Mondjuk: " Hát Én nem tudom, hogy Neked mi jó, nem Én ismerem ezt."


2016. máj. 31. 09:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
nem.
2016. máj. 31. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne az? :D Egyedül angolban nagy az I. De magyarban nem.
2016. máj. 31. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
És ha ugyan úgy megtisztelem magam is, ahogy másokat is a "Te" szóval, akkor jogos, hogy nagy É-vel írom?
2016. máj. 31. 10:04
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Csak akinek kilöttyen már az egoja!
2016. máj. 31. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha már ennyire meg akarod tisztelni magad, akkor miért nem használod egyből a királyi többest, és írod azt nagy kezdőbetűvel?
2016. máj. 31. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Számomra már a "Te" és a "Neked" is modorosság, az "Én" pedig valóban gigaegóra vall.

De nem kell Velem egyetérteni :D

2016. máj. 31. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A Te és Neked is rettentő modoros. Ezt a nagybetűs hajbókolást bőven elég az Elnök úr, Tanár úr, esetleg Ön megszólításokra tartogatni. Tegezéssel vegyítve egyszerűen nevetséges. Szokj le róla. Kivételek persze akadnak, például egy szeretett elhunythoz írt nyilvános levélben lehet helye, de hétköznapi e-mailben gáz.
2016. máj. 31. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Sőt, még a "facebookos" szó is kisbetű.


Már a Te, Veled, Hozzá és más hasonló szavaknak a kényszeres nagybetűzése is beteges, de tényleg az Én teszi fel a pontot az i-re...

2016. jún. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem. Nagyon modoros, felesleges, és helytelen.
2016. jún. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!